Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|

Rosyjskie pociągi z głowicami nuklearnymi

13
Podziel się:

Specjalne, "atomowe" składy kolejowe już wkrótce wyjadą na tory. Mają przewozić wyrzutnie rakiet balistycznych, które zdolne są przenosić ładunki jądrowe - wynika z informacji rosyjskiej agencji Interfax.

Rosyjskie pociągi z głowicami nuklearnymi
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

W tym roku pierwsze testy. Chodzi o sprawdzenie możliwości międzykontynentalnych rakiet balistycznych, które mogą być przewożone pociągami. Prezentacja nowych systemów zaplanowana jest na początek przyszłego roku, o czym poinformował gen. Siergiej Karakajew.

Składy z wyrzutniami rakiet znane są z czasów zimnej wojny. Wtedy też Armia Czerwona dysponowała aż trzema dywizjami, w skład których wchodziły podobne, "nuklearne" pociągi. Każdy z 36 takich zestawów uzbrojony był w 30 głowic jądrowych. Odpowiednio zamaskowane krążyły po rosyjskich torach, czekając na rozkaz.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
maxi01
6 lat temu
tylko oni mogą rozgonić tę pisowską sektę i wesołego antka
dfrt
6 lat temu
ale nie myślicie ze niemcy budując rurę gazowa po dnie Bałtyku -- nie przypuszczają jakiejś wojenki na terenach Polski i Wschodniej flanki NATO która spowoduje skażenie na kilkaset lat
daro
6 lat temu
To tradycyjnie sonda. Kto uważa że USA prowokuje Rosję zielona łapka, kto przeciwnie czerwona.
alfa
6 lat temu
Jeśli Polacy nie obronią swojej świadomości to zginą dając się otumanić propagatorom politycznym.Duża rolę odgrywa pewien agent przebrany w sutannę oraz media zachęcające do III wojny światowej korzystnej dla USA.
hej rodacy i ...
6 lat temu
jeżeli już to dać wszystkim do walizek i u nas musimy mieć się czym bronić ---pokupować wszystkim i każdy do pociągu 2 walizki jedną swoją a drugą atomową tylko po co bo biznes zbrojeniowy siadł i nie ma jak napędzać forsy ---? na kogo oni te pociągi , to jakieś chore szaleństwo . widać dla pieniędzy to ludzie upadną tak nisko ,że niżej już nie można.
pa pa
6 lat temu
a jak by tak tę forsę wydać na pomoc dla głodujących dzieci i studnie pobudować i pomóc w Afryce i wszędzie tam gdzie pomoc potrzebna a nie bezmyślnie wydawać pieniądze na coś co i tak nie zostanie użyte bo teraz jak będzie wojna jądrowa to wzajemnie się zniszczą , więc chyba tylko szaleniec na coś takiego wystawi swój naród!
jancio
6 lat temu
Widze że to wam potrzebni psychiatrzy.Zwykły naród nawet nie mysli o zbrojeniach.A tu sami wymyślaja wojny atomy produkcje .Ruskie jest ich tyle ze by bez broni nas rozdeptali.Zachód jak zawsze straszy a my cierpimy.Już embargo wymyślił,wszyscy handlują z rosja czła unia i nawet Ukraina a my straciliśmy rynek zbytu.Madry jakis to pomyslał.
bbr
6 lat temu
czy w walizkach już są ?????
nn
6 lat temu
ty ochotnik co ty bredzisz my i atom w rękach Macierewicza gwarantowana pustka na orbicie ziemi niema .
Kmicic
6 lat temu
Te Putin a co na to psychiatrzy???
kwch
6 lat temu
Człowiek człowiekowi wilkiem. Skoro każdemu dobrze się żyje w swoim kraju, to po co wojny? Kto tego chce? Bo z pewnością nie rodacy jedni i drudzy. Mi żaden "ruski" osobiście nie podpadł.Wręcz mam tam kilku dobrych znajomych. Więc nie mam zamiaru ich nienawidzić. To inny Polak każe mi nienawidzić. Bo mu to kazał jeszcze inny Polak. Ale co tu się dziwić. Polacy sami siebie nie cierpią. Tyle w nas jadu, że na sąsiadów wylewamy. I dostaniemy po pysku aż się zdziwimy.
mjr rez
6 lat temu
Nie dziwię się. Ostatnio jest taka nagonka na Rosję, że tylko nuklearne wielogłowicowe strategiczne pociski międzykontynentalne są w stanie ostudzić rozpalone waszyngtońskie i telawiwskie łby dostatecznie dobrze, by nie powtórzyło się wobec Rosji to, co pejsate zrobiły w 1914, 1917 i 1941.
ochotnik
6 lat temu
Musimy mieć atom!!! to jedyny dobry straszak na ruskich. Wystarczy kilka, kilkanaście głowic. Jak się smażymy, to wszyscy! Ruskie ciągle machają nam atomówkami przed nosem. Jak każdy pies boja się wyłącznie kija. Co do ludzi tak chętnie i gromko krytykujący umacnianie obrony Polski, chętnie ich zaprosimy jako żywe tarcze, może Ruscy się ugną przed ich nawoływaniem do miłości, no chyba że okaże się że szybko zmienią barwę na "zieloną"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić