REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn21.01.18 (06:28)

Rozbili śmigłowiec podczas szkolenia. 2 żołnierzy nie żyje

Wypadkowi uległ helikopter szturmowy Apache. Wojskowi sprawdzają, co poszło nie tak.
Domena publiczna

Helikopter rozbił się podczas rutynowego lotu szkoleniowego. Do tragedii doszło w Narodowym Centrum Szkoleniowym w kalifornijskim Fort Irwin. Zginęli obaj piloci. Jeszcze nie podano ich nazwisk.

Na razie nie wiemy dlaczego doszło do wypadku. Pentagon prowadzi obecnie dochodzenie mające wyjaśnić jego przyczyny – czytamy w "Fox News". Przedstawiciele wojska tłumaczą, że z tego powodu nie podają również żadnych szczegółów dotyczących katastrofy. Według nieoficjalnych informacji załoga śmigłowca miała ćwiczyć stan gotowości bojowej.

REKLAMA

Śmigłowiec należał do 4. Dywizji Piechoty amerykańskiego wojska w Kolorado. Został wysłany do Kalifornii w ramach regularnej rotacji treningowej.

Zobacz także: Wypadek na manewrach ZAPAD-2017

Amerykanie od pewnego czasu narzekają na szkolenie. W listopadzie William Gayler, szef lotnictwa wojskowego, powiedział w Kongresie, że liczba godzin, które piloci spędzili w powietrzu była najniższa od 30 lat. Obwinia się za to cięcia budżetowe w amerykańskiej armii. Wojskowi zwracają również uwagę, że ze względu na mniejsze fundusze, topnieje przewaga militarna nad Rosją i Chinami.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij