Agnieszka Owca| 

Rozczesujesz tak włosy? To poważny błąd

8

Wydawać by się mogło, że pielęgnacja włosów to nic trudnego. Przecież robimy to codziennie. Jednak eksperci twierdzą, że większość z nas robi to źle.

Rozczesujesz tak włosy? To poważny błąd
(Shutterstock.com)

Najważniejsze jest szczotkowanie. Stylista Rob Fitch z brytyjskiej sieci salonów Josh Wood Atelier z wskazuje kilka błędów popełnianych przez kobiety z długimi włosami.Jego zdaniem szczotka na mokrych włosach to coś w rodzaju "zbrodni". Sam używa tylko grzebienia.

Na mokre włosy zawsze należy najpierw nałożyć odżywkę, a do rozczesania użyć szerokiego grzebienia. Co ważne, zaczynamy rozczesywanie od końcówek, potem przenosimy się w górę - twierdzi Fitch.

Włosy należy czesać mokrym grzebieniem. Zwilżony grzebień, zapobiegnie ich plątaniu i łamaniu. Nie należy też włosów rozczesywać "na siłę", szarpać, a nawet zbyt intensywnie pocierać ręcznikiem.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Samo rozczesywanie nie wystarczy. Neil Moodie, ambasador marki Viviscal, zauważa, że kobiety często nie przywiązują wagi do pielęgnacji mokrych włosów. Swoją uwagę skupiają fryzurach, gdy włosy są już suche. A to sprzyja ich łamaniu.

Włosy ma żywotność około siedmiu lat. Średnio tracimy około 120 włosów dziennie, aby zrobić miejsce na nowe. A mycie, czesanie i masaż mokrych włosów rozluźnia cebulki i pozwala na szybszy odrost nowych - twierdzi Moogie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić