Paulina Kwiatkowska| 

Rozebrali się, by zaprotestować przeciwko Trumpowi

84

Około 100 osób przemaszerowało przez nowojorski Manhattan od Union Square do wieżowca Trump Tower, należącego do przyszłego prezydenta USA. Półnadzy protestujący, oblani sztuczną krwią i z namalowanymi ranami, dawali wyraz niechęci wobec Donalda Trumpa.

Rozebrali się, by zaprotestować przeciwko Trumpowi
(www.instagram.com/willanswer2willa)

Reprezentowali mniejszości i grupy mogące ucierpieć podczas nowych rządów. Eskortowani przez policję wykrzykiwali hasła „Moje ciało, mój wybór” czy „Nie mój prezydent”. Do protestujących dołączyło więcej osób, kiedy grupa dotarła do celu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Z drugiej strony ulicy maszerowali zwolennicy Trumpa. Obrażali przeciwników, nazywając ich bigotami. Atmosfera między grupami była bardzo nieprzyjemna i napięta.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jestem przerażona i obawiam się o ludzi, którzy mogą stracić o wiele więcej niż ja i których prawa mogą być odebrane w każdej chwili. To ogromny krok w tył – czytamy w wypowiedź protestującej, 20-letniej Mesy Melton, w Daily Mail.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Półnadzy demonstranci przyciągnęli masę gapiów. Turyści robili im zdjęcia, ale niechętnie przyłączali się do przeciwników Donalda Trumpa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić