o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Rumunia: Niemcy byli traktowani jak niewolnicy. Przeżyli koszmar

192
Podziel się

Z materiałów śledczych w Rumunii wyłania się ponury obraz. Niemcy byli traktowani jak niewolnicy, oprawcy bili ich i wykorzystywali. 8 osób, w tym dwoje obywateli Niemiec, jest podejrzanych o handel ludźmi i wykorzystywanie nieletnich. Wszystko za parawanem finansowanego przez niemieckie władze Projektu Maramures.

Rumunia: Niemcy byli traktowani jak niewolnicy. Przeżyli koszmar
(iStock.com, Ioan Florin Cnejevici)
bErapYKt

Młodych Niemców traktowano w sposób upokarzający i poniżający - mówią prokuratorzy z Rumunii.

Niemcy trafiali do Rumunii w ramach programu pomocy "trudnej" młodzieży. Młodzi ludzie na farmie w rumuńskim regionie Maramures mieli otrzymywać pomoc psychologiczną, zajęcie rekreacyjne i inne formy terapii. Na północ Rumunii przyjeżdżali Niemcy mający kłopoty z uzależnieniami oraz problemy psychiczne.

Zamiast pomocy, młodzież była traktowana jak niewolnicy. Osoby w wieku od 12 do 18 lat był zmuszane do skrajnie wyczerpującej pracy fizycznej. Lista zarzutów i okrucieństw jest długa.

bErapYKv
Zobacz także: Zobacz także: Ludzie łapią się za głowy. Niewiarygodne nagranie z Rumunii

Niemcy byli w Rumunii bici i głodzeni. Nie tylko pozbawiano ich jedzenia, ale również odmawiano podawania niezbędnych leków. Młodzież była całkowicie odseparowana od świata zewnętrznego. Nie miała nawet kontaktu telefonicznego.

Farma działała z ramach finansowanego przez Niemcy Projektu Maramures. Teraz 8 osób usłyszało zarzuty. Wśród nich jest para Niemców - informuje BBC News. Zarzuty dotyczą "stworzenia programu na licencji rumuńskiego ministerstwa pracy, który przerodził się w handel ludźmi po pozorem legalnych usług edukacyjnych". Proceder trwał prawdopodobnie od 2014 roku.

bErapYKB

W ośrodku przebywało 20 dzieci z Niemiec, gdy odwiedzili go śledczy. Nie jest jasne, kto się nimi w tej chwili opiekuje. Pewne jest, że część trafiła do państwowej agencji zajmującej się ochroną dzieci, nie wiadomo jednak czy wszystkie.

Jest to program, który istnieje 20 lat i nigdy nie było żadnych problemów - powiedziała o Projekcie Maramures rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Niemiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErapYKW
KOMENTARZE
(192)
Pan Wołomin
2 lata temu
odmawiali im niezbędnych leków (tzn marihuany medycznej na apetyt i fentanylu przeciwbólowo). to przeciez obóz karny, odpowiednik zsyłki. pewnie darknet im jeszcze zablokowali.
Gop
2 lata temu
Na pewno to ich zresocjalizowało.
Kibic
2 lata temu
Himmler Mengele byliby z mich dumni
bErapYKX
Michał
2 lata temu
Co za bydło, ważne że polacy nie oszczędzają na leczeniu te kolejki na kase chorych ale komentować się potrafi o innych narodach, szkoda tylko że u nas jest dżungla.
Wgw
2 lata temu
Polskie opiekunki w Niemczech moga sie wypowiedziec w podobnym tonie.
beeeee
2 lata temu
No to zobaczyli jakie jest prawdziwe życie
edzio
2 lata temu
U nas na tych żuli i nierobów powinni to stosować!!!
Polak
2 lata temu
po prostu uczyli ich historii II Wojny Światowej
87
2 lata temu
Dać do wyboru Tuskowi i całemu aparatowi PO, co wolą : dożywocie w Polsce czy 5 lat w Rumunii na "kulturalnych zajęciach" ?
ale jaja!
2 lata temu
To wychodzi, że Rumuni są gorsi od NIEMCÓW -hitlerowców !
dr Mengele
2 lata temu
Sznela! Arbait! Patologisze kryminales! In kamieniołoms :D
87
2 lata temu
Jedyna droga resocjalizacji, bo inaczej wyrosną z nich tęczowi zwyrodnialcy, jak u nas
sznela sznela
2 lata temu
Rumuny dobrą "terapię" tam mają dla trudnych ludzi... mogli tam wysyłać od nas, np, takich co na rowerze zabili staruszkę... tam by ich nauczyli odpowiedniej pokory i empatii do innych ludzi :D
bErapYKP
bogu
2 lata temu
Może dzięki temu ta ,,trudna,, młodzież zmadrzala ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić