o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|

Rumunia: Niemcy byli traktowani jak niewolnicy. Przeżyli koszmar

192
Podziel się

Z materiałów śledczych w Rumunii wyłania się ponury obraz. Niemcy byli traktowani jak niewolnicy, oprawcy bili ich i wykorzystywali. 8 osób, w tym dwoje obywateli Niemiec, jest podejrzanych o handel ludźmi i wykorzystywanie nieletnich. Wszystko za parawanem finansowanego przez niemieckie władze Projektu Maramures.

Rumunia: Niemcy byli traktowani jak niewolnicy. Przeżyli koszmar
(iStock.com, Ioan Florin Cnejevici)
bDeVHbhh

Młodych Niemców traktowano w sposób upokarzający i poniżający - mówią prokuratorzy z Rumunii.

Niemcy trafiali do Rumunii w ramach programu pomocy "trudnej" młodzieży. Młodzi ludzie na farmie w rumuńskim regionie Maramures mieli otrzymywać pomoc psychologiczną, zajęcie rekreacyjne i inne formy terapii. Na północ Rumunii przyjeżdżali Niemcy mający kłopoty z uzależnieniami oraz problemy psychiczne.

Zamiast pomocy, młodzież była traktowana jak niewolnicy. Osoby w wieku od 12 do 18 lat był zmuszane do skrajnie wyczerpującej pracy fizycznej. Lista zarzutów i okrucieństw jest długa.

bDeVHbhj

Zobacz także: Ludzie łapią się za głowy. Niewiarygodne nagranie z Rumunii

Niemcy byli w Rumunii bici i głodzeni. Nie tylko pozbawiano ich jedzenia, ale również odmawiano podawania niezbędnych leków. Młodzież była całkowicie odseparowana od świata zewnętrznego. Nie miała nawet kontaktu telefonicznego.

Farma działała z ramach finansowanego przez Niemcy Projektu Maramures. Teraz 8 osób usłyszało zarzuty. Wśród nich jest para Niemców - informuje BBC News. Zarzuty dotyczą "stworzenia programu na licencji rumuńskiego ministerstwa pracy, który przerodził się w handel ludźmi po pozorem legalnych usług edukacyjnych". Proceder trwał prawdopodobnie od 2014 roku.

W ośrodku przebywało 20 dzieci z Niemiec, gdy odwiedzili go śledczy. Nie jest jasne, kto się nimi w tej chwili opiekuje. Pewne jest, że część trafiła do państwowej agencji zajmującej się ochroną dzieci, nie wiadomo jednak czy wszystkie.

bDeVHbhp

Jest to program, który istnieje 20 lat i nigdy nie było żadnych problemów - powiedziała o Projekcie Maramures rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Niemiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDeVHbhK
KOMENTARZE
(192)
paranoya
rok temu
Niemcy oszczędzają na terapii i wysyłają chorych do tańszych krajów.
AH
rok temu
arbeit macht frei...
Kazek
rok temu
Z uzależnień pewnie ich wyleczyli
bDeVHbhL
monkey99
rok temu
Trudna młodzież miała trudną terapię. Jak widzę małolatów którym nic nie można zrobić, bo prawo ich chroni bezrozumnie to wcale im nie współczuję. Tylko takie ekstremalne warunki mogą takiego gówniarza zmusić do zmiany nastawienia wobec otaczającego świata. Łagodne traktowanie utwierdza go w jego pysze i daje efekty w postaci zabijania staruszek na przejściu dla pieszych. Więzienie ich też nic dobrego nie nauczy, bo tam mają ochronę prawną.
iuviuv
rok temu
Jak niemcy proponują wyjazd na obóz, to zawsze odmawiaj.
Najnowsze komentarze (192)
Pan Wołomin
rok temu
odmawiali im niezbędnych leków (tzn marihuany medycznej na apetyt i fentanylu przeciwbólowo). to przeciez obóz karny, odpowiednik zsyłki. pewnie darknet im jeszcze zablokowali.
Gop
rok temu
Na pewno to ich zresocjalizowało.
Kibic
rok temu
Himmler Mengele byliby z mich dumni
Michał
rok temu
Co za bydło, ważne że polacy nie oszczędzają na leczeniu te kolejki na kase chorych ale komentować się potrafi o innych narodach, szkoda tylko że u nas jest dżungla.
Wgw
rok temu
Polskie opiekunki w Niemczech moga sie wypowiedziec w podobnym tonie.
beeeee
rok temu
No to zobaczyli jakie jest prawdziwe życie
edzio
rok temu
U nas na tych żuli i nierobów powinni to stosować!!!
Polak
rok temu
po prostu uczyli ich historii II Wojny Światowej
bDeVHbhD
87
rok temu
Dać do wyboru Tuskowi i całemu aparatowi PO, co wolą : dożywocie w Polsce czy 5 lat w Rumunii na "kulturalnych zajęciach" ?
ale jaja!
rok temu
To wychodzi, że Rumuni są gorsi od NIEMCÓW -hitlerowców !
dr Mengele
rok temu
Sznela! Arbait! Patologisze kryminales! In kamieniołoms :D
87
rok temu
Jedyna droga resocjalizacji, bo inaczej wyrosną z nich tęczowi zwyrodnialcy, jak u nas
sznela sznela
rok temu
Rumuny dobrą "terapię" tam mają dla trudnych ludzi... mogli tam wysyłać od nas, np, takich co na rowerze zabili staruszkę... tam by ich nauczyli odpowiedniej pokory i empatii do innych ludzi :D
bogu
rok temu
Może dzięki temu ta ,,trudna,, młodzież zmadrzala ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić