o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Albert Kamiński
|

Rusza kwalifikacja wojskowa 2017. Zobacz, czy musisz się stawić

104
Podziel się

Przed komisjami wojskowymi stanie 240 tysięcy młodych osób, głównie z rocznika 1998. Następczyni poboru, bo tak należy postrzegać kwalifikację, potrwa od 30 stycznia do 28 kwietnia i jest obowiązkowa.

Rusza kwalifikacja wojskowa 2017. Zobacz, czy musisz się stawić
(flickr.com, https://www.flickr.com/photos/wlodi)
bDpbJnSd

Przed komisjami staną również mężczyźni z roczników 1993-97. Muszą się tam stawić ci, którzy nie mają jeszcze określonej zdolności do odbywania czynnej służby wojskowej - czytamy na stronie WKU Tarnów.

Kwalifikacja obejmie także niektóre osoby z rocznika 1996-1997. Chodzi o tych, którzy mieli orzeczoną czasową niezdolność do służby wojskowej i okres tej niezdolności upływa przed końcem tegorocznej kwalifikacji wojskowej.

Pojawią się także kobiety. Obowiązkiem objęte są panie z roczników 1993-98, mające kwalifikacje przydane w czynnej służbie wojskowej - kończą w tym roku naukę w szkołach lub na uczelniach medycznych, weterynaryjnych i psychologicznych, a także absolwentki tych szkół i kierunków.

bDpbJnSf

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDpbJnSG
KOMENTARZE
(104)
T5
4 lata temu
I bardzo dobrze
amd
4 lata temu
Jakie kamasze? Co wy tu przygłupie gimbusy wypisujecie. To jest jedynie klasyfikacja,rejestracja i.....od razu dostają ..."przeniesienie do rezerwy". Bo te całe pokolenie ćpunów do niczego się nie nadaje.:)
sdf
4 lata temu
Głosowali na PIS ??? To teraz w kamasze zapindalać !!!!!
bDpbJnSH
salomon74
4 lata temu
Geje w rurkach na pewno się przydadzą :)
poldek
4 lata temu
"Mężczyźni" z roczników 93-97 :) nie wytrzymam . Dzieciarnia w rurkach wyjdzie spod maminej pierzynki.
Najnowsze komentarze (104)
Polska to MY!
4 lata temu
I TAK MA BYC.. MLODZI DO WOJA I W SZTAFECIE POKOLEN NAUCZYC SIE BRONIC SWOJEJ RODZINY BRONIC OJCZYZNY I PRZEDE WSZYSTKIM ZNAC SWOJE MIEJSCE NA ZIEMI.. tak mi dopomoz Bog..!!
raf
4 lata temu
Tylko czy będą mieli rurki moro????? Zastanawiam się.
jesien92
4 lata temu
No to teraz się zacznie- parada nieudaczników życiowych.
EFVB
4 lata temu
HAHA JA W BUTY ZA DARMO ZA ZŁODZIEJI CO OKRADALI POLSKIE I BUDOWALI MAJĄTKI A JA TERAZ MAM WALCYĆ ZA NICH CHYBA ICH WYBIĆ
EFVB
4 lata temu
HAHA JA W BUTY ZA DARMO ZA ZŁODZIEJI CO OKRADALI POLSKIE I BUDOWALI MAJĄTKI A JA TERAZ MAM WALCYĆ ZA NICH CHYBA ICH WYBIĆ
sdfsdfsdfsd
4 lata temu
Po przeszkoleniu i sprawdzeniu niekaralności pozwolenie na broń dla każdego !!!!!!!!!!!!!!!!
dfsdfsdfs
4 lata temu
w kamasze to przesada ale podstawowe szkolenie wojskowe głównie obsługa broni tak przez tydzień dwa powinno obejmować każdego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
iro
4 lata temu
Ogromy krok wstecz. Lepszy taki jeden żołnierz co ma chęci być w armii niż 10 takich co się nadają lecz nie chcą. Zamiast siedzieć w koszarach mógłby zarabiać miliony, które o dziwo, też wydają mi się potrzebne na technologie i sprzęt. Niestety wszyscy są traktowani równo. W mrowisku niektóre robotnice są przystosowane do walki, a inne do pracy - te drugie w walce sprawdzają się doskonale jako mięso.
bDpbJnSz
gość
4 lata temu
A feministki gdzie? Tyle warczą o równouprawnieniu a ich ta kwalifikacja nie obejmuje
hjgj
4 lata temu
Wojna nie jest twoim stanem naturalnym....kmwtw
realista
4 lata temu
Przy aktualnym stanie rzeczy ,braku zaplecza w postaci koszar i ich całej infrastruktury najrozsądniej byłoby powołać do życia...oddziały regularnej....partyzantki. Z "umundurowaniem" w tym przypadku nie byłoby problemu.Trochę gorzej przedstawia się sprawa z.."uzbrojeniem". No ale być może w geście patriotyzmu rolnicy udostępniliby swoje kosy,widły,grabie,sierpy a i Muzeum Wojska Polskiego też by coś od siebie dorzuciło z posiadanych przez siebie eksponatów.:)))
adrian
4 lata temu
glupota. proponuje w 1 rzedzie ustawic cala flote z pisu. nauczyliby sie dyscypliny i zachowania. dlaczego my musimy cierpiec za ich polityke?? niech sami wpierw pojda i zobacza ze moga zginac. gdyby mi kazali ze mam pojsc wyjechalbymz kraju i kazal sie pocalowac. mam wlasna rodzine i nie mam zamiaru przez nikogo ja stracic. powodzenia. ide glosowac w najblizszych wyborach na inna partie nawet na PO. dziekuje za taka polityke
ktos
4 lata temu
szkoda ze juz nie ma przymusowej sluzby wojskowej, zawsze sie szlo jalo chlopak, a wychodzilo sie mezczyzna ;]
Lutek Narożni...
4 lata temu
Ja na tę ich pseudo-armię centralnie penisa kładę.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić