Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|

Ryanair zmienia zasady dotyczące bagaży. Bez priorytetu do kabiny tylko z torebką

8
Podziel się:

Od 1 listopada tani przewoźnik wprowadza nową politykę bagażową, ograniczającą m.in. liczbę bagaży podręcznych które można wnieść do kabiny.

A queue of travelers on the tarmac preparing to board a Ryanair airplane at Stansted Airport in London.
A queue of travelers on the tarmac preparing to board a Ryanair airplane at Stansted Airport in London. (iStock.com)

Ryanair skarży się, że przez zbyt wielu pasażerów z dwoma bagażami podręcznymi opóźniają się wyloty samolotów. Toreb i walizek jest tak wiele, że brakuje miejsa w schowkach nad głowami. Dlatego linia zdecydowała się po 4 latach odebrać prawo przyznane każdemu pasażerowi do bagażu o wadze 10 kg (i rozmiarze do 55 x 40 x 20 cm) oraz mniejszej torby o wymiarach do 35 x 20 x 20 cm.

Podróżni chcący wnieść małą walizkę na tych samych zasadach po 1 listopada będą musieli wykupić usługę priorytetowego wejścia na pokład kosztującą od 24 zł. Ryanair rezerwuje taką opcję jedynie dla 90 pasażerów - donosi "Guardian".

Informację o zmianach zawarto też w specjalnym wideo na kanale Youtube przewoźnika. Wynika z niego, że pasażerowie bez wykupionego "priorytetu" będą musieli oddać bagaż podręczny (za darmo) do luku bagażowego.

Jednocześnie duży bagaż będzie tańszy. Wraz z nowymi zasadami przewozu bagażu, rejestrowany będzie mógł ważyć do 20 kg (zamiast 15 kg), a jego cena spadnie z 35 euro do 25 euro (ze 160 zł do 116 zł). Te zmiany mają kosztować Ryanair 50 mln euro rocznie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
lukaszmocko
5 lata temu
Często bywa że ktoś ma ze sobą sprzęt elektroniczny typu drogi aparat ,laptop itp i schowanie go do walizki rejestrowanej wiąże się z ryzykiem uszkodzenia (wiadomo jak rzucają walizkami przy załadunku i rozładunku) na z odszkodowaniem jest trochę zachodu więc 1 mały podręczny powinien pozostać.
.............
5 lata temu
to juz jest nienormalne
zorro
5 lata temu
jeszcze powinna być toaleta płatana bo pijacy blokują dostęp
gosc
5 lata temu
Ciekawe kiedy trzeba będzie go zdac tak jak się zdaje walizkę czy przed samym odlotem
Renia
5 lata temu
Ludzie jak wsiadacie na pokład, to róbcie to tak szybko aby umożliwić innym pasażerom z kolejki zajęcie miejsca. Stanie taka krowa na środku, ani wyminąć ani przeskoczyć. I jeszcze szuka numerka przez 4 minuty!. Siedzieć w domu jak się jest nieogarniętym.
Haker
5 lata temu
Po to ze często są problemy z bagażem lub zamieszanie przed startem czy po wylądowaniu. Głównie myślę chodzi o czas :)
drt
5 lata temu
Tylko jedna torba lub jeden plecak na osobę na pokładzie ! Reszta bagażu - do walizki przy odprawie ! Po jaką cholere ci ludzie zabieraja na parę godzin na pokład tyle różnych dupereli ???
dot.com
5 lata temu
suuuuper.com
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić