Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak26.08.18 (15:00)

Sanepid wykrył niebezpieczną bakterię. Plaża w Ustroniu Morskim zamknięta

Plaża Centralna w Ustroniu Morskim została zamknięta przez kołobrzeski Sanepid. W próbkach wody z kąpieliska wykryto bakterię Escherichia coli.
Shutterstock.com

Kąpielisko zostało zamknięte do odwołania. Plażowicze będą mogli wrócić do kąpania najszybciej w poniedziałek – wtedy mają pojawić się wyniki ostatnich próbek wody.

W momencie, gdy dostają się do układu moczowego, mogą wystąpić zakażenia, a w przypadku dostania się do organizmu drogą pokarmową mogą wystąpić zatrucia, biegunka, wymioty. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu – przekazała Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie w rozmowie z TVN.

REKLAMA

Escherichia coli, czyli pałeczka okrężnicy, to bakteria naturalnie występująca w jelicie grubym człowieka oraz zwierząt stałocieplnych. Spełnia tam ważne funkcje i jest pożyteczna. E. coli uczestniczy w procesach rozkładu pokarmu, a także w produkcji witamin z grupy B oraz witaminy K.

Dopóki Escherichia coli pozostaje w układzie pokarmowym, nie zagraża naszemu zdrowiu. Jeśli jednak bakteriom uda się przedostać w inne miejsca, to mogą wywołać różne dolegliwości i choroby. Najczęściej są przyczyną zatruć pokarmowych. Objawy zakażenia Escherichia coli w takim przypadku to: wymioty, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, osłabienie, niewielka gorączka, krwawe stolce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Objawy zakażenia E.coli

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij