Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Saudyjczycy aresztowali ją bo miała krótką spódniczkę

90

Młoda kobieta z Arabii Saudyjskiej została aresztowana po tym, jak wrzuciła do sieci film, na którym idzie ulicą w krótkiej spódniczce.

Saudyjczycy aresztowali ją bo miała krótką spódniczkę
(twitter.com)

Film pojawił się na Snapchacie kilka dni wcześniej. Wrzucił go użytkownik o nazwie "Khulood". Widać na nim, jak dziewczyna przechadza się ulicą miasteczka Ushayqir w prowincji Najd. Dziewczyna ma na sobie dość krótką spódniczkę, odsłaniającą jej połowę ud - donosi "Time".

Prowokacyjny film obiegł cały świat. Pojawił się wkrótce na Twitterze, gdzie udostępniono go kilka tysięcy razy. Część osób skrytykowała dziewczynę, ale wiele wyraziło podziw dla jej odwagi.

Inaczej zareagowały miejscowe władze. Media państwowe poinformowały, że policja religijna znalazła kobietę w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie. Tam miała również nosić "niesmaczne ubrania".

Kobietę wypuszczono kilka godzin po zatrzymaniu. Prawdopodobnie stało się tak, bo film na podstawie, którego zatrzymano nastolatkę trafił do sieci bez jej wiedzy.

Kobietom w Arabii Saudyjskiej nie wolno odkrywać ciała. Muzułmanki są zobowiazane do noszenia długich, czarnych peleryn zwanych "abaya", które łączy się z hidżabem, nikabem lub burką.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić