Dagmara Smykla
|

Siedemnaście kobiet aresztowano za świętowanie Halloween w Arabii Saudyjskiej

31 reakcji
1
0
30
Podziel się

Policjanci zatrzymali uczestniczki imprezy halloweenowej po tym, jak ich sąsiedzi skarżyli się na hałasy.

pumpkin lantern
pumpkin lantern (Fotolia)

Jeszcze nie wiadomo, jakie postawią im zarzuty. Siedemnaście Filipinek zostało aresztowanych po nalocie policji na dom w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej - informuje BBC.

O sprawie poinformowało filipińskie ministerstwo spraw zagranicznych. Według wstępnych informacji gospodarzom imprezy postawiono zarzuty zorganizowania nielegalnego zgromadzenia i zakłócania porządku.

Podobno niektórzy goście nie wiedzieli nawet o halloweenowym charakterze imprezy. Filipiny przypomniały swoim obywatelom mieszkającym w Arabii Saudyjskiej, że uczestnictwo w wydarzeniach niezaakceptowanych przez lokalne władze jest nielegalne.

Ponadto przypomina się wszystkim, by unikali publicznego przebywania w towarzystwie osób płci przeciwnej, konsumowania alkoholu i publicznego kultywowania świąt związanych z religiami innymi niż islam, takimi jak Halloween, walentynki i Boże Narodzenie - napisano w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

30
1
0
KOMENTARZE
(30)
Analityk
rok temu
Gdzie Demokracja ? Co na to USA i UE ?
ewa
rok temu
w prawie międzynarodowym obowiązuje zasada wzajemności, wahabitów również
nie wolno nam...
rok temu
Filipiny przypomniały swoim obywatelom mieszkającym w Arabii Saudyjskiej, że uczestnictwo w wydarzeniach niezaakceptowanych przez lokalne władze jest nielegalne. Może my przypomnimy nachodźcom w Polsce to samo, dlaczego milczymy a oni gwałcą i zabijają??Mamy milczeć tak jak na Zachodzie? bo niebezpieczna skrajnie poprawność polityczna?
zw
rok temu
ta religia chce podporzadkowac sobie wszystkie tylko glupi tego nie widzi
Grzegorz
rok temu
W sumie mozna by sie od nich wiele nauczyc zwlaszcza jesli chodzi o tolerancje ja tez w Polce nie chce islamu i ich swiat
Najnowsze komentarze (30)
ya
rok temu
dlaczego muzułmanie w Europie nie przestrzegają praw i nie szanują obyczajów jej mieszkańców? Powinni też , unikać demonstrowania swoich obyczajów w miejscach publicznych, podkreślania ich strojem i nauczyć się poszanowania dla kobiet.
Mb
rok temu
Taa.. Szczegolnie we Francji
buachachacha
rok temu
tak zrobić u nas - poodcinac łby halołynowcom i do grobu - ale byłby ubaw - ciastewczko albo psikus
Think Thank E...
rok temu
Arabia Saudyjska to nie jest demokracja,nie jest to nawet w żadnym stopniu republika,to rządy jednej partii,to monarchia dynastyczna rodziny Saudów,sama nazwa kraju sugeruje arabskie korzenie oraz to,że państwo kontroluje rodzina królewska,ona kontroluje administrację,armię,sądy. Inny ustrój państwowy,inne zasady.
Mck
rok temu
A choinke na swieta ubierasz?
anett
rok temu
Ale mi nowość... norma w AS. Teraz może dotrze do Polakow co to saystem panuje jadnym z najbardziej "cywilizowanych" arabskich krajow. A wy jezdzicie tam na wakacje i jeszcze dajecie im zarobic. Ja do żadnego z TYCH krajów nigdy nie pojadę dobrowolnie, wolę pieniądze zostawic w Europie czy w Ameryce południowej, na przykład.
tomkrski
rok temu
To może dla symetrii my przypomnimy, że w UE jest zabronione publiczne kultywowanie świąt islamskich?
Grzegorz
rok temu
W sumie mozna by sie od nich wiele nauczyc zwlaszcza jesli chodzi o tolerancje ja tez w Polce nie chce islamu i ich swiat
PJ
rok temu
Precz z Halloween!
J
rok temu
Przecz z Halloween!
mr.nikt
rok temu
Jak się przyjeżdża do czyjegoś kraju to powinno się szanować jego zwyczaje wtedy uniknie się kłopotów
33
rok temu
co do haloween to ich popieram, a resztą pokazują swoją jednokierunkową tolerancje, tzn tolerować ich święta u nas to tak, ale nasze u nich już nie.
to
rok temu
smutne
osa
rok temu
no i maja duże kłopoty bo prawo panstwa na terenie którego sie przebywa trzeba stosować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić