REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski30.10.18 (07:23)

Silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii. Na wyspie są Meghan i Harry

Początkowo podawano, że wstrząsy miały siłę 6,2 stopnia w skali Richtera. Potem eksperci skorygowali dane do 6,1 stopnia. Nową Zelandię odwiedzają właśnie księżna i książę Sussex.
Phil Walter / Getty Images

Trzęsienie ziemi odczuli mieszkańcy Wyspy Północnej. Nowozelandzkie służby podały, że otrzymały 15 tysięcy sygnałów o wstrząsach od mieszkańców. Epicentrum znajdowało się 25 kilometrów od miasta Taumarunui, na głębokości 227 kilometrów.

Wstrząsy były odczuwane nawet w stolicy Nowej Zelandii. Jest ona oddalona od epicentrum o ponad 350 kilometrów. Obradujący w Wellington parlament musiał zrobić przerwę, by ekipy specjalistów mogły przeprowadzić kontrolę stanu budynków - informuje serwis 9 News. Premier Jacinda Ardern zaapelowała do Nowozelandczyków, by sprawdzali co dzieje się z ich bliskimi i sąsiadami.

REKLAMA

Trzęsienie ziemi dotknęło środkową część Wyspy Północnej. Uczniowie w szkołach musieli wchodzić pod ławki. Niektórzy nagrywali akcję i publikowali wideo w sieci.

Wyspę Północną odwiedzają akurat księżna Meghan i książę Harry. Przebywają w położonym na północy mieście Auckland. Leży ono niespełna 300 kilometrów od epicentrum wstrząsów. Nie można wykluczyć, że także oni odczuli trzęsienie ziemi, skoro parlament w położonym bliżej epicentrum Wellington musiał przerwać obrady.

Phil Walter / Getty Images

Trzęsienia ziemi to nie nowość w Nowej Zelandii. Kraj leży w osławionym "pierścieniu ognia". W 2017 roku dwukrotnie odnotowano wstrząsy o sile przekraczającej 7 stopni w skali Richtera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij