Siódmy dzień tragedii na morzu. Wytrzymali tylko pół godziny na płonącym tankowcu

35

Pożar statku na Morzu Wschodniochińskim jest tak gigantyczny, że nie udało się go ugasić od tygodnia. Ratownicy wydobyli z jednostki ciała marynarzy.

Siódmy dzień tragedii na morzu. Wytrzymali tylko pół godziny na płonącym tankowcu
(PAP/News Pictures, Xinhua)

Nie zdołali wytrzymać na pokładzie dłużej niż 30 minut. Chińscy ratownicy przedostali się na płonącą jednostkę Sanchi, jednak nie udało się im dostać się do pomieszczeń mieszkalnych załogi. Temperatura sięgała w nich 100 stopni Celsjusza - informuje ABC News.

Odnaleźli zwłoki dwóch marynarzy na płonącej jednostce. Ratownicy natrafili na nie w łodziach ratunkowych na tankowcu. Mimo niebywale trudnych warunków zdołali również zlokalizować i wynieść z pożaru dziennik pokładowy i nagrania z rejestratora wideo.

Gigantyczny pożar wybuchł na statku po zderzeniu z inną jednostką. Tragedia wydarzyła się przed tygodniem około 300 kilometrów na wschód od ujścia rzeki Jangcy. Po zderzeniu zarejestrowanego w Panamie tankowca Sanchi z frachtowcem CF Crystal z Hongkongu zaginionych było 32 marynarzy z tej pierwszej jednostki. Byli to głównie obywatele Iranu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Formalnie ratownicy wciąż poszukują 29 członków załogi. Do tej pory odnaleziono w sumie ciała trzech osób z Sanchi. Od katastrofy minął tydzień, a jej przyczyny wciąż nie są jasne. Być może dziennik pokładowy i taśmy wideo pomogą wyjaśnić, dlaczego statki zderzyły się. 21 członków załogi CF Crystal zostało podjętych prze łodzie patrolowe i bezpiecznie odtransportowano ich na brzeg.

Zobacz także: Zobacz także: Wielki wycieczkowiec w Gdyni

W akcji ratowniczej bierze udział 13 statków z różnych krajów. Prócz chińskich jednostek pomoc wysłały również Japonia i Korea Południowa. 274-metrowy Sanchi miał dostarczyć paliwo z Iranu do Korei Południowej. Z kolei 225-metrowy CF Crystal przewoził 64 tysiące ton zboża ze Stanów Zjednoczonych, które miało trafić do prowincji Guangdong w Chinach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić