Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Siostra Kim Dzong Una zaskoczyła propozycją. Przekazała wiadomość od brata

119
Podziel się:

Zaczęły wyciekać szczegóły ze spotkania Kim Yo-Jong z prezydentem Korei Południowej.

Siostra Kim Dzong Una zaskoczyła propozycją. Przekazała wiadomość od brata
(PAP/EPA, Yonhap)

Moon Jae-in dostał zaproszenie do odwiedzenia Korei Północnej. Przekazała je siostra komunistycznego dyktatora, która zjadła lunch z południowokoreańskim prezydentem - informuje Sky News. Spotkanie odbyło się w Seulu dzień po ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

To nie była tylko czysta kurtuazja wysłanniczki Kim Dzong Una. Siostra przywódcy komunistycznego reżimu podkreśliła, że to zaproszenie do wizyty "w możliwie jak najwcześniejszym terminie". Kim Yo-Jong złożyła również historyczny wpis w księdze pamiątkowej w siedzibie południowokoreańskiego prezydenta.

Moon Jae-in musi liczyć się z protestami, jeśli zdecyduje się pojechać do Pjongjangu. Nie wszyscy Koreańczycy z Południa są zwolennikami zbliżenia obu koreańskich państw. Spotkaniu siostry Kima i prezydenta Korei Południowej towarzyszyły gwałtowne protesty w sąsiedztwie gmachu, w którym urzęduje Moon Jae-in w Seulu (Blue House).

Z badań wynika, że zwolenników zjednoczenia ubywa. Dotyczy to przede wszystkim młodego pokolenia mieszkającego w Korei Południowej. Nawet 70 procent 20-latków sprzeciwia się połączeniu obu Korei.

Zobacz także: Zobacz także: Rakiety Kima dziesiątkują siły USA. Zobacz propagandowe wideo

Również Amerykanom nie po drodze z taką polityką Południa. Stany Zjednoczone twardo obstają przy sankcjach i silnej presji na Kim Dzong Una. Ekipa Donalda Trumpa w naciskach upatruje drogi do rezygnacji przez Koreę Północną z ambicji nuklearnych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(119)
joanes
4 lata temu
Piękna dziewczyna ,prezencja super.
dwojka
4 lata temu
USA nie po drodze z każdym ,kto nie lubi wojny konfliktu i zbrojeń- spytacie dla czego ano dla tego ,że budżet USA opiera się w 70 % na przemyśle zbrojeniowym i na napędzaniu konfliktów ,gdzie stary złom mogą sprzedać a nowy da im przewagę militarną Polacy między innymi kupią ten złom .USA żyje tylko dla tego ,że są konflikty a jak ich nie ma to oni je wywołują .
Anthony Fog
4 lata temu
Kurski by zastapił na stanowisku siostre Kima, za kima poszłaby ktoras pacynka jara, a decyzje zapadalyby na Żoliborzu.
motocraz
4 lata temu
A czemu stanom nie podobają się ambicje nuklearne Korei czy Iranu, a broń atomowa Izralela jest ok? btw: byłem w Iranie motocyklem i to co pokazują w mediach to jakaś abstrakcja. Spotkałem mnóstwo życzliwych ludzi, nadgorliwie pomocnych, a naród bardzo uśmiechnięty. Nawet w miejskim parku można się z namiotem rozbić, a co byłoby u nas?
g3w
4 lata temu
na wysokim stanowisku czyny są nie te, możesz zniszczyć nawet całą planetę...
Anthony Fog
4 lata temu
Ciekawe kto mialby stanac na czele "zjednoczonej koreii"... Nie sadze zeby ta północna klucha chciała sie podporządkowac południu...
dert
4 lata temu
Bardzo ładna dziewczyna
kosmos
4 lata temu
Zobaczcie w czym Wy chodzicie .
skorpipn
4 lata temu
Ci ludzie mówią jednym językiem,niejednokrotnie brat lub siostra mieszka po drugiej stronie nie mogą wspólnie świętować to nienormalne.A Stanom nic do tego niech zaprowadzają porządek u siebie.
Ja
4 lata temu
Nie mieszam sie w polityke, ale to juz zaraz za chwile bedze koniec
okko
4 lata temu
wybór korei na miejsce zimowej olimpiady było błędem , organizatorzy są zawalaci , pogoda dokucza sportowcom , a nasi skoczkowie przegrali medale przez małysza , i poza skoczkami nikt nie zasłużył na start olimpijski........i medali to razom nie bedzie
zdziwiony
4 lata temu
ok,a gdzie ta propozycja?
PoCo
4 lata temu
Wszyscy w garniturach ale z wyluzowanymi twarzami, ona śliczna ale wyniosła i jakby kij połknęła. Nienaturalny wygląd.
rezz
4 lata temu
"Stany Zjednoczone twardo obstają przy sankcjach i silnej presji na Kim Dzong Una." - byłby dobry punkt do zadań zaczepnych wobec Rosji i Chin, celem szerzenia demokracji ;-D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić