Siostra Kim Dzong Una zaskoczyła propozycją. Przekazała wiadomość od brata

165

Zaczęły wyciekać szczegóły ze spotkania Kim Yo-Jong z prezydentem Korei Południowej.

Siostra Kim Dzong Una zaskoczyła propozycją. Przekazała wiadomość od brata
(PAP/EPA, Yonhap)

Moon Jae-in dostał zaproszenie do odwiedzenia Korei Północnej. Przekazała je siostra komunistycznego dyktatora, która zjadła lunch z południowokoreańskim prezydentem - informuje Sky News. Spotkanie odbyło się w Seulu dzień po ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

To nie była tylko czysta kurtuazja wysłanniczki Kim Dzong Una. Siostra przywódcy komunistycznego reżimu podkreśliła, że to zaproszenie do wizyty "w możliwie jak najwcześniejszym terminie". Kim Yo-Jong złożyła również historyczny wpis w księdze pamiątkowej w siedzibie południowokoreańskiego prezydenta.

Moon Jae-in musi liczyć się z protestami, jeśli zdecyduje się pojechać do Pjongjangu. Nie wszyscy Koreańczycy z Południa są zwolennikami zbliżenia obu koreańskich państw. Spotkaniu siostry Kima i prezydenta Korei Południowej towarzyszyły gwałtowne protesty w sąsiedztwie gmachu, w którym urzęduje Moon Jae-in w Seulu (Blue House).

Z badań wynika, że zwolenników zjednoczenia ubywa. Dotyczy to przede wszystkim młodego pokolenia mieszkającego w Korei Południowej. Nawet 70 procent 20-latków sprzeciwia się połączeniu obu Korei.

Zobacz także: Zobacz także: Rakiety Kima dziesiątkują siły USA. Zobacz propagandowe wideo

Również Amerykanom nie po drodze z taką polityką Południa. Stany Zjednoczone twardo obstają przy sankcjach i silnej presji na Kim Dzong Una. Ekipa Donalda Trumpa w naciskach upatruje drogi do rezygnacji przez Koreę Północną z ambicji nuklearnych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić