Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Skandal pedofilski. Papież Franciszek przyjął rezygnację kardynała

187
Podziel się:

Watykan ogłosił, że papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Lyonu, kardynała Philippe'a Barbarina. Kilka tygodni wcześniej sąd apelacyjny uniewinnił go od zarzutu tuszowania pedofilii.

Skandal pedofilski. Papież Franciszek przyjął rezygnację kardynała
(East News, AFP PHOTO / VATICAN MEDIA)

W piątek 6 marca Watykan ogłosił, że papież Franciszek przyjął dymisję kardynała Barbarina. Arcybiskup Lyonu złożył rezygnację ze swojej funkcji 30 stycznia. Tego dnia sąd apelacyjny uniewinnił go od zarzutu tuszowania aktów pedofilii popełnionych przez podległego mu księdza.

Do moich braci i sióstr z diecezji w Lyonie, papież Franciszek zgodził się zwolnić mnie z mojej duszpasterskiej misji. Bardzo dziękuję i dołączam prostą radę: chodź zawsze blisko Jezusa, w Kościele służącym, braterskim i misyjnym - napisał na Twitterze kardynał Philippe Barbarin.

Siódmego marca 2019 r. sąd pierwszej instancji skazał arcybiskupa na pół roku więzienia w zawieszeniu. To miała być kara za to, że hierarcha nie zgłosił francuskim organom ścigania aktów pedofilii, których dopuścił się w latach 1986-1991 ksiądz Bernard Preynat. Kardynał nie przyznał się do winy i zapowiedział apelację.

Zobacz także: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

Po ogłoszeniu wyroku skazującego metropolita po raz pierwszy złożył dymisję. Wówczas papież Franciszek jej nie przyjął, powołując się na zasadę domniemania niewinności.

Były ksiądz Bernard Preynat miał wykorzystywać 75 chłopców podczas pracy jako kapelan harcerski. Większość jego ofiar miała od 7 do 10 lat. Ksiądz został usunięty ze stanu duchownego dopiero w ubiegłym roku, choć pierwsze zarzuty wobec niego pojawiły się już w 1991 r. Ogłoszenie wyroku w jego sprawie nastąpi 16 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(187)
polski abdul
3 lata temu
Nie kościół katolicki jest zagrożeniem a ideologia gender która pakuje swe chłapska do szkolnych dzieci.
Alfreda
3 lata temu
Pan Bóg odwrócił się od kościoła rzymsko-katolickiego.W kościele tym rządzi SZATAN.To szatańskie słowa są teraz głoszone przez panów M.J. ,S.G. i wielu innych
Pro.1
3 lata temu
Faszystowska twór watykański, w oczach Świata!!!!
UYK7K
3 lata temu
A KIEDY ZA AKTORÓW SIĘ WEZMĄ TAM TO SODOMA
bleble
3 lata temu
Najgorsza zaraza w Kosciele, niestety jest ich jeszcze masa, a pozostała część to nastawieni na mamonę, księży z prawdziwego zdarzenia jest niewielu
bleble
3 lata temu
Najgorsza zaraza w Kosciele, niestety jest ich jeszcze masa, a pozostała część to nastawieni na mamonę, księży z prawdziwego zdarzenia jest niewielu
rte
3 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
Kleryk
3 lata temu
Przecież to jest TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI !!!!!!!!!!!!!
tadzio
3 lata temu
Jędraszewski zacznij w końcu czyścić z pedofilii w swojej diecezji czemu tego nie robisz, chyba dla tego bo sam masz takie hoby!
już ateista
3 lata temu
przestałem chodzić do kościoła , przestałem wierzyć w te brednie , żyje mi się bardzo dobrze , zastanówcie się jak można chodzić po wodzie , jak można zajść w ciąże bez seksu no chyba że invitro - oszustwo
WC PIKER
3 lata temu
A U NAS DALEJ KRYJE JEDEN DRUGIEGO I PEDOFILIA MA SIĘ DOBRZE...
mokra yanina
3 lata temu
Patole,pe - tały spo - czeńcy,wyplenić wrzody z narodu
pawel
3 lata temu
1 list do Tymoteusza 5 rozdzial - 24 werset +++
adasadsdasd
3 lata temu
kosciol to zlo i szatan.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić