o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Śląskie. Do lasu przy A4 weszła policja. Wylegitymowano 50 osób

299
Podziel się

Policjanci z woj. śląskiego interweniowali w okolicy autostrady A4 i udaremnili ustawkę kibiców. W lesie zebrała się grupa 50 mężczyzn, którzy mieli zamiar się ze sobą skonfrontować. Zostali wylegitymowani i sprawdzeni przez funkcjonariuszy z Jaworzna i Katowic. Śląskie służby ukarały kilkanaście osób mandatami.

Śląskie. Do lasu przy A4 weszła policja. Wylegitymowano 50 osób
(Policja, Policja śląska)
bDUBBeOd

Policjanci z Jaworzna oraz z oddziału prewencji policji w Katowicach udaremnili ustawkę pseudokibiców. Niedaleko autostrady A4 zebrało się około 50 mężczyzn, kibiców dwóch różnych drużyn, którzy zaplanowali ustawkę.

Oddział zajmujący się przestępczością wśród pseudokibiców pozyskał informację o ustawce w kompleksie leśnym w dzielnicy Jeleń. Do akcji przyłączyli się także funkcjonariusze z katowickiej komendy. Po przybyciu na miejsce policja zastała w lasku około 50 mężczyzn. Przyjechali kilkunastoma samochodami. Wszyscy zostali sprawdzeni i wylegitymowani.

W większości byli to mieszkańcy Rybnika i kilku mniejszych śląskich miast w wieku od 20 do 40 lat. Wielu mężczyzn jest na stałe związanych ze środowiskiem pseudokibiców i nie po raz pierwszy spotkali się z policją.

bDUBBeOf

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kibole na boisku w Bielsku. Interweniowała policja

Mundurowi skontrolowali także samochody. Siedem osób zostało ukaranych mandatami karnymi. Zatrzymano także dokumentu od jednego z pojazdów.

Na Śląsku, w regionie z wieloma kluba sportowymi, w każdej komendzie istnieje specjalny oddział zajmujący się tylko działalnością kibiców. Funkcjonariusze monitorują i rozpracowują środowiska pseudokibiców. Wielokrotnie pozwoliło to na ustalenie sprawców różnych przestępstw. Uniemożliwiło także krwawe bójki.

bDUBBeOl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDUBBeOG
KOMENTARZE
(299)
Szymon
rok temu
To takie prymitywne. Zbierają się, aby się ze sobą bić. Normalni ludzie tak się nie zachowują. To po prostu jakaś patologia. Policja powinna ich zatrzymać i do szpitala psychiatrycznego, bo normalni nie są zbierając się na ustawkę.
bleble
rok temu
Kibole, najgorsi kibice nie w głowie im kibicowanie tylko bójki zadymy handel narkotykami i dopalaczami po prostu bandyci stadionowi, dlaczego ustawka w lesie ?? po prostu zezwierzęcenie ich dopadło
Jan
rok temu
Brawo Policja tylko po co? Dali by sobie po razie I po wszystkim. Chyba lepiej ze w lesie niz na stadionie gdzie nie moge isc z synem gdyz obawiam sie burdy stadionowej.
bDUBBeOH
po staremu
rok temu
Wylegitymowali, ukarali mandatami... Brak zatrzymań. Widocznie sami swoi - "zdrowa siła narodu" :(
Racjonalista
rok temu
Dokładnie tak jak w stanie wojennym. Kibice zaśpiewali pieśń "Umówiłem się z nią na dziewiątą" a policjanci podsłuchując ich telefony zjechali się tu całą armią i nawet ukarali kilkoro mandatami. Ciekawe za co???
Najnowsze komentarze (299)
max
9 miesięcy temu
Otoczyć by nikt nie uciekł i czekać. Niech się naparzają, ostatniego zastrzelić. Problem rozwiązany.
emeryt
rok temu
ciekawi mnie czy przed walką wymienili się szalokami klubowymi
emeryt
rok temu
jak mieli siekiery to po choinki nie przyjechali,już po świętach
ala
rok temu
Policja powinna ich ROZSTRZELAĆ TO BANDZIORY i po problemie
ixi
rok temu
Naoglądali się chłopcy MMA i szaleją. A swoją drogą to na miejscu policji pozwolił bym im się wyszaleć, a na koniec wlepić mandaty za zakłócanie porządku.
Stanisław
rok temu
"Zostali wylegitymowani" - ciągle ich legitymują, to jakaś obsesja!
anty kibol
rok temu
Dlaczego nie wymierza się kar klubom piłkarskim, którym kibicują ci piłkarscy chuligani a czasami i bandyci? Kluby na nich zarabiają, być może podsycają do agresji, żeby jak najbardziej związać i uzależnić tych pseudo kibiców. Więc kluby powinny brać na swoje bary koszty społeczne kibicowskich wynaturzeń.
Illinois
rok temu
ROW RYBNIK !!!! To brzmi dumnie
bDUBBeOz
grzybiarz
rok temu
Zbierali grzyby. Nie wolno?
PytekPytalski
rok temu
A policja skarbowa była ? A pytaa skąd mają bryki? A jak sie chodzi na stadion i kibicuje a do roboty niekoniecznie to kto finansuje utrzymanie " takiego sportsmana" ?
Marika
rok temu
A miasto Katowice zaciąga kredyty by budować kibolom kolejne stadiony. Szkoda pieniędzy
ToTo
rok temu
POgeny...
polak
rok temu
hahahaah po co policja ? chcą niech się biją chyba lepiej w lesie niż w centrum miasta trochę się im nie dziwie że się wkurzają jak tak chcą się rozładować nie szkodzą tym nikomu
Dla sportu
rok temu
Po co ? Chcieli się poszturchać to teza było ich zostawić .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić