Wojciech Darewicz| 

Śmierć Emiliano Sali. Nowe fakty ws. katastrofy samolotu

17

To, że pilot lecący z gwiazdą sportu na pokładzie, nie miał odpowiednich uprawnień, podejrzewano od dawna. Teraz BBC potwierdziło te doniesienia i podało nowe szczegóły.

Śmierć Emiliano Sali. Nowe fakty ws. katastrofy samolotu
(East News)

David Ibbotson był daltonistą. W związku z tym nie miał prawa lecieć w nocy. Zdolność do rozpoznawania kolorów jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa po zmroku. Pilot, który jest daltonistą nie jest w stanie rozróżnić świateł zielonych od czerwonych.

Brytyjskie władze nie komentuję doniesień BBC. Wciąż czekają na wyniki oficjalnego śledztwa, które prowadzi AAIB (Komisja Badania Wypadków Lotniczych). Jednak urząd wydający licencje lotnicze potwierdził, że David Ibbotson nie posiadał uprawnień do latania w nocy. Przepisy definiują noc, jako czas od 30 min po zachodzie słońca, do 30 min przed jego ponownym wzejściem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Śmierć najdroższego zawodnika w historii Cardiff City. Klub ten zakupił piłkarza za 15 mln euro. Zarówno Emiliano Sala jak i pilot zginęli w katastrofie, do której doszło 21 stycznia. Ich samolot zniknął z radarów kilkanaście minut po starcie. Pilot nie zgłaszał żadnych problemów.

Mieli wylecieć o 9. Jednak start pechowej awionetki został przełożony na 19. Stało się tak na prośbę Argentyńczyka, który chciał pożegnać się z kolegami z klubu. Wrak Piper PA-46 Malibu został odnaleziony 3 lutego. Przeprowadzona w Dorset sekcja zwłok wykazała, że piłkarz zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Domecko: katastrofa lotnicza. Helikopter runął na ziemię
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić