Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Specjalne zakazy na Światowe Dni Młodzieży. To trzeba wiedzieć

18
Podziel się:

Małopolska przygotowuje się na przyjazd tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Światowe Dni Młodziezy
Światowe Dni Młodziezy (PAP/EPA, Jakub Kamiński)

Podczas ŚDM będzie obowiązywał zakaz używania rac i petard. Wirtualna Polska donosi również, że władze Małopolski wprowadzają znaczące ograniczenia w ruchu ciężarówek. Poza autostradą A4 oraz drogą S7 pojazdy ważące więcej niż 12 ton będą mogły poruszać się po Krakowie tylko nocą. Zakaz nie dotyczy pojazdów służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i opiekę medyczną oraz autokarów.

Rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz zapewnia, że zakazy będą obowiązywać do 1 sierpnia. Poinformował też, że dostawy paliw na stacje benzynowe będą przeprowadzane nocą i "nie powinno być problemów z zaopatrzeniem". Dodatkowo wokół Krakowa, Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia wyznaczono 7 stref ograniczonych lotów, w których obowiązuje zakaz lotów sportowych, aeroklubowych, rekreacyjnych.

Na czas ŚDM wprowadzono również kategoryczny zakaz używania dronów. Z kolei już od 19 lipca dorożkarze nie mogą poruszać się po Rynku Głównym w Krakowie. Zakaz ten będzie obowiązywał do końca miesiąca i według Urzędu Miasta Krakowa jest spowodowany "wymogami bezpieczeństwa oraz dużą liczbą wydarzeń towarzyszącym ŚDM w rejonie rynku".

Z okazji zjazdu pielgrzymów wojewoda Małopolski uruchomił także specjalny numer telefonu 987. Jego rzecznik wyjaśnia, że jest to numer umożliwiający zgłoszenie "niepokojących wydarzeń", takich jak akty wandalizmu. Będzie służył również uzyskiwaniu informacji na temat przejezdności ulic, punktów sprzedaży biletów kolejowych, itd.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
123
6 lat temu
coś tu nie gra -pomoc ale u nich i won z POLSKI
As
6 lat temu
A ja spostrzegłem że niewiarygodny jest sposób prowadzenia ulicznego stowarzyszenia na rzecz reinkarnacji i medioznawstwa uwzględniającego specyfikę traktowania ludzi niezrzeszonych ze strukturą nawigacji niezidentyfikowanych obiektów latających na potrzeby wysłannika zależnego od stowarzyszenia biorącego udział w lewitacji i formacji deklarowanej przez buforowy pojazd rozpylający herbicyd między płaskowyżem przelotowym a torfowiskiem z wąwozu o wyporności zapobiegawczej spłoszonej przesyłowym polem magnetycznym odnośnie Hymen Boginki w stronę zrozumienia tej bohemistyki oraz w celu modulacji doskonałej
pudelek
6 lat temu
Słyszałem ze ptakom też nie wolno będzie latać na Krakowem. Będą strzelać do gołębi, klerowi nie wypada strzelać z ostrej amunicji. Więc wykopują wszędzie proce dla kleru i zakonnic, jak by taki gołąb nasrał na ramie biskupa ! Macierewicz wyprowadza na ulice czołgi, paranoja.......
do antki~Nic ...
6 lat temu
do antki~Nic tak nie destabilizuje kraju, jak ludzka głupota!
wierzący
6 lat temu
Te ŚDM. to kler kontynuuje swoją idee, aby mieć jak najwięcej wiernych. Ja wolę Boga w sercu, niż przez pośrednika ,jakim jest kościół
olo
6 lat temu
i nie wolno używać prezerwatyw!!!
gość
6 lat temu
Komuniści spowiadają się dopiero na łożu śmierci
nick83
6 lat temu
Trochę mnie to nie dziwi,bo po ostatnich wydarzeniach trzeba się wszystkiego spodziewać.Mam nadzieje,że do niczego nie dojdzie i w pewnym sensie będzie to sukces wprowadzonych norm bezpieczeństwa.Jeśli już dojdzie do jakiegoś''incydentu''to ktoś po prostu-''da d..y i wtedy zostanie zbrukany.To już jutro a już dziś była reakcja w Łodzi.Zatem jeśli takie ograniczenia swobody mają zapobiec jakiejkolwiek akcji-typu''nicea,jakaś strzelanka itp to chyba każdy wie co dla niego jest najważniejsze i najdroższe.
nty
6 lat temu
Ptaki mogą latać? Taki ptak to ma niezłe możliwości bombardowania z góry.
355
6 lat temu
A pic moge
ela
6 lat temu
a mozna sie bzykac?
henio z poczt...
6 lat temu
Cieszmy sie ze prohibicji władzunia na ten zlot rozmodlonych nie wprowadziła, a mogła :)
niedajmysięin...
6 lat temu
Przecież to nie są światowe dni młodzieży tylko światowe dni młodzieży katolickiej.
pielgrzymek
6 lat temu
Zakaz puszczania bąków na rynku w Krakowie. Chyba że masz wykupimy karnet u Dziwisza.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić