Wróć na
Barbara Jaros
|

"Spot propagandowy" MSZ. Polska liderem ochrony środowiska

139
Podziel się

Od dawna nie jest tajemnicą, że, jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza, Polska jest czarnym punktem na mapie Europy. Z nowego raportu NIK na temat smogu wynika, że sytuacja na tle UE nie uległa poprawie od poprzedniej kontroli z 2014 roku. Patrząc na film stworzony przez MSZ z okazji grudniowego szczytu klimatycznego, można by dojść do odwrotnych wniosków.

"Spot propagandowy" MSZ. Polska liderem ochrony środowiska
(Youtube.com)
bCYDDZqZ

Od czasu rozpoczęcia sezonu grzewczego cały kraj żyje doniesieniami o gryzącym smogu. Tymczasem film przygotowany na międzynarodową konferencję NFZ, z założenia mający promować wspólne działania na rzecz środowiska, skupia się głównie na pokazywaniu Polski jako miejsca, w którym "klimat stale się poprawia".

Spot udostępniają między innymi polskie ambasady. Można się z niego dowiedzieć, że nasz kraj wiedzie prym w walce z emisją gazów cieplarnianych, wprowadza nowoczesne i przyjazne środowisku technologie produkcji, promuje niskoemisyjne środki transportu, a przede wszystkim, że "każdy się tu liczy".

Spot nie przypadł do gustu aktywistom. "Obejrzyjcie, gdzieś tak w połowie filmu umrzecie ze śmiechu" - zapewnia na facebookowym profilu "Miasto jest nasze". "W czasie oglądania tego filmiku w tymże odpowiedzialnym kraju w samej elektrowni Bełchatów wpakowano do pieca około 130 ton węgla" - napisala przedstawicielka kampanii społecznej #iCO2dalej.

bCYDDZrb

COP24 rozpocznie się 3 grudnia w Katowicach. Weźmie w nim udział prawie 30 tysięcy osób. Głównym tematem rozmów będą metody zahamowania wzrostu średniej temperatury na Ziemi, który przyczynia się między innymi do powstawania nadzwyczajnych zjawisk atmosferycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCYDDZrh

Zobacz też: #SmogAlert. Co roku wymiera w Polsce średniej wielkości miasto

bCYDDZrC
KOMENTARZE
(139)
antagonista
2 lata temu
Jaka partia takie pomysły... zakłamywać rzeczywistość aby wyborcy byli zadowoleni a czy to prawda czy nie to mało ważne, propaganda wiecznie żywa.
hgt
2 lata temu
cóś takiego jak Tramp. Głupota i miernota pisowska
hard
2 lata temu
A ta kula to pisowcy wszystko rozpindalajacy. Wykonczyli energetyke wiatrowa a tu chwala sie nia>JP tylko pis mogl to wymyslec:D:D:D
bCYDDZrD
Kapelan
2 lata temu
A hiper super lotnisko w Baranowie bedzie widac z kosmosu czy jakos tak
&*.
2 lata temu
Wszystkie państwa ogłaszają, że walczą ze smogiem,to nasze też, a co.
Najnowsze komentarze (139)
onore kausa
2 lata temu
Gdyby Tusk myślał o ochronie środowiska, to dzisiaj bylibyśmy o 11 lat dalej. Niestety - dla niego ważniejsze były karuzele
joda
2 lata temu
PiS kłamstwami stoi.
nie antagonis...
2 lata temu
A czy wy naprawdę myślicie że na zachodzie nie ma elektrowni węglowych? Węgiel stanowi około 43 proc. nośników energii w niemieckiej elektroenergetyce. W tym 18 proc. węgiel kamienny i 25 proc. węgiel brunatny. To znaczy, że pomimo Energiewende i wbrew powszechnym opiniom, w Niemczech węgiel wciąż jest najważniejszym pierwotnym źródłem energii.
Polak
2 lata temu
Świetny materiał filmowy. Profesja. I profesja propaganda niestety. Pojazdy elektryczne :))))))
Dąbek 56
2 lata temu
Poproszę o to samo do jarania . Tylko po dużym szlugu to wszystko jest do zniesienia .
azaz
2 lata temu
W Gdyby rozgrywano mistrzostwa świata w propagandzie sukcesu dotarli byśmy do finału !
Leśnik do i t...
2 lata temu
Mieszkam w Niemczech ponad 30 lat i śmieszą mnie bzdury wypisywane poniżej. Jakiś jegomość pisze o czystości powietrza, błyszczących samochodach o nie wycinaniu lasów. Chopie chyba byłeś lub mieszkasz na zadupiu gdzie nie ma przemysłu. Niemcy to kraj przemysłowy i ilość szkodliwych dymów i spalin jest ogromna. Ja mieszkam w pobliżu lasu którego przed wyrębem bronią od kilku tygodni bronią aktywiści dawniej niesłusznie nazywani ekologami. W Bawari wycina się podobne lasy do Puszczy Białowieskiej a Bruksela milczy.
chory na raka...
2 lata temu
Niech w końcu zaprzestaną nas opryskiwać z samolotów-chemtrails. Zbrodniarze.
bCYDDZrv
Petrus
2 lata temu
"Komunizm nie umiera nigdy, on tylko mutuje" tak powiedział poeta Marek Rymkiewicz w latach 90tych i miał rację. Dodał bym tylko, że dzisiejszy marksizm kulturowy jest niczym innym jak politycznym ramieniem szatana... Kierowca w Warszawie potrącił dziecko na pasach-winny Kościół Katolicki. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej niedopałkiem papierosa wznieca pożar w kamienicy-winny kk. Kobieta pod Szczecinem zatruła się grzybami-winny kk. Cała ta „nowoczesność” to jedna wielka walka z Boskim porządkiem świata. Nie ma partii idealnych i pis partią taką z pewnością nie jest, ale wy marksiści kulturowi nienawidzicie pisu głównie dlatego, że otwarcie odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa. Wielu z was z niecierpliwością tuptało już nóżkami do tego co na zachodzie i co z taką dumą nazywacie "nowoczesnością". Czyli małżeństwa i dzieci dla gejów, aborcja na życzenie, rozbijający rodziny feminizm, multikulti, legalizacja narkotyków, mężczyźni poprzebierani za kobiety, itp. Dziś urządzaci
???
2 lata temu
A dlaczego nie po Polsku ?
pam
2 lata temu
Dla PiS-u dzień bez kłamstwa to dzień stracony. Tak samo robiła PZPR w PRL-u.
maras
2 lata temu
ale jaja Polska i ekologia , polecam wieczorne spacery po polskich wsiach i miasteczkach, smród plastiku i spalanych starych mebli.Brawo pisowska enklawa ekologiczna.
Alojzy
2 lata temu
Nasze drzewa takie równo ścięte, nasza trawa taka malowana.. I niebo nasze od smogu przejrzyste, do Boga najbliższe, nad płonącymi wysypiskami kolejnych przedwcześnie zmarłych przyjmujące. Gdzie dzik z pomorem bieży i ryś trofea zdobi. Wiwat dobra zmiana, wiwat towarzysze!
parówkowy
2 lata temu
Prezes na czele prawdy smoleńskiej. Reszta podąża za przykładem przykurcza.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić