Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Nowak
|

Sprawa, którą żyją Stany. Dożywocie dla Jamesa Alexa Fieldsa Jr. to za mało

33
Podziel się

Po wielogodzinnej naradzie ława przysięgłych zarekomendowała, by zabójcę z Charlottesville w Virginii skazać na dożywocie oraz dodatkowe 419 lat więzienia. Sąd zaakceptował tę decyzję, ale z wprowadzeniem jej w życie zaczeka do przyszłego roku.

James Alex Fields Jr.
James Alex Fields Jr. (Forum)
bEJuCafF

Ława przysięgłych określiła czyny 21-latka jako podłe. James Alex Fields Jr. został skazany za zabójstwo Heather Heyer oraz ranienie 20 osób. Oskarżony jest rasistą, który w sierpniu 2017 roku staranował autem tłum idący w pokojowej manifestacji. Jak podało NBC, poza wyrokiem więzienia ława przysięgłych zarekomendowała, by zapłacił 480 tys. dol. grzywny.

Przysięgli wydali decyzję po wysłuchaniu zeznań świadków. Przed ławą wystąpiła m.in. matka ofiary oraz osoby, który ucierpiały w ataku 21-latka. Pojawił się również jego nauczyciel, który zeznał, że Fields był zafascynowany Hitlerem i nazistami.

bEJuCafH

Linia obrony upadła. Adwokaci oskarżonego forsowali wersję, w której to 21-latek miał przestraszył się reakcji tłumu i staranować go pod wpływem paniki. Prokurator pokazał jednak poprzedzające wydarzenia publikacja oskarżonego z mediów społecznościowych, zawierające m.in. samochód rozjeżdżający ludzi.

Do tragedii doszło 12 sierpnia 2017 roku podczas manifestacji amerykańskiej skrajnej prawicy. Grupa białych suprematystów protestowała przeciwko usunięciu pomnika konfederackiego bohatera Roberta Lee. Odpowiedzią na zgrupowanie była kontrmanifestacja ludzi o odmiennych poglądach.

Pełna premedytacja. James Alex Fields Jr. wjechał w tłum powoli. Dopiero gdy znalazł się w jego środku dodał gazu. Zdaniem obrony była to reakcja na uczucie paniki, jakie wezbrało w nim na skutek zachowania otaczających auto ludzi. Nie potwierdziły tego jednak nagrania z kamer przemysłowych. Na niekorzyść oskarżonego działa również fakt, że uciekł z miejsca zdarzenia.

bEJuCafN

Proces jeszcze się nie zakończył. 21-latkowi postawiono dodatkowo 30 zarzutów w związku z przestępstwami motywowanymi nienawiścią rasową.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: "Polakom było lepiej za Hitlera niż za Merkel”. Narodowcy zorganizowali kontrowersyjny wykład
bEJuCagi
KOMENTARZE
(33)
sahdrguyji
3 lata temu
czarny zabijajacy 40 bialych dziala w samoobronie
>rtv<
3 lata temu
w UE dostalby jakies 5 lat max
Nik
3 lata temu
Dziwne 1sze video to srebrny sportowy samochod, 2gie to czerwony minivan Co jest grane? zdecydowanie to nie to samo nagranie!
bEJuCagj
POLAK
3 lata temu
A Hitler był zafascynowany rozwiązywaniem problemów rasowych w usa , bardzo podobały mu się obozy koncentracyjne dla Indian i rozwiązywanie problemu autochtonów przez zarażanie chorobami - ospą , dżumą oraz rozpijanie ich oraz sterylizacja
Agawa
3 lata temu
Film nr 1 i nr 2- inne samochody...Inne miejsce zdarzenia. Dziwnie się to ogląda...
SO w Gdansku
3 lata temu
Niska szkodliwosc spoleczna
lelo
3 lata temu
bardzo glupi wyrok.chlopak mlody...kazdy ma jakies poglady.tylko krowa ich nie ma.mysle ze 10 lat w zupelnosci by wystarczylo.jesli faktycznie tlum walil mu bejsbolami po samochodzie,to pewnie ze mogl spanikowac.w koncu mlodzian
sddsdsewew
3 lata temu
Sa dwa filmy, i trzy różne samochody. o co kaman?
!@#$%^%$#@#$%...
3 lata temu
Na taka właśnie karę powinni zostać skazani : Donald T., Vincent R., Grzegorz S. ! To najwięksi wrogowie Narodu Polskiego!!!
Prawda
3 lata temu
Zamulony skrajnie prawicowy psychol. Nikt go nie lubił nie miał kolegów...
Bog Honor Ojc...
3 lata temu
nie piszom jaki kolor skury to na pewno sniady bo jak bialy to piszom zawsze
mmnha
3 lata temu
za dobre sprawowanie wyjdzie po 400 latach.
Eryk
3 lata temu
Po co trzymać takiego! Unicestwić!
bEJuCagb
gruzpol
3 lata temu
dozywocie i 400 lat oraz jeszcze dodatkowe procesy gdzie tu sens
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić