Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

Sprawa śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. Sąd podjął decyzję ws. apelacji

31
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Krakowie wystąpi do Sądu Najwyższego o przekazanie apelacji innemu sądowi. "Mamy na względzie dobro wymiaru sprawiedliwości" - ogłoszono. Chodzi o apelację od wyroku uniewinniającego lekarzy leczących Jerzego Ziobrę.

Zwrot w sprawie dot. śmierci ojca Zbigniewa Ziobry
Zwrot w sprawie dot. śmierci ojca Zbigniewa Ziobry (Agencja Gazeta, Jacek Babiel)

Sąd Okręgowy w Krakowie nie chciał rozpatrywać apelacji od wyroku uniewinniającego lekarzy leczących Jerzego Ziobrę. Dlatego zwróci sie do Sądu Najwyższego. Z kolei obrońcy oskarżonych lekarzy byli temu przeciwni. Argumentowali, że "każdy inny sąd może znaleźć się pod presją Zbigniewa Ziobro".

Przeniesienie sprawy może mieć związek z ostatnimi zatrzymaniami w krakowskich sądach. Ministerstwo Sprawiedliwości odwołało ze stanowiska prezesa i dwie wiceprezes sądu.

Wcześniej matka ministra sprawiedliwości Krystyna Kornicka-Ziobro złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał wyznaczył już datę 18 stycznia 2018 r. - do tego dnia polski rząd ma się odnieść do skargi i wyjaśnić m.in., z czego wynika tak długie postępowanie przed naszymi sądami.

Sprawa Jerzego Ziobry. Sąd uniewinnił lekarzy, złożono apelację

Ojciec Zbigniewa Ziobry był leczony od 22 czerwca 2006 r. w Szpitalu Uniwersyteckim UJ w Krakowie. Zmarł 2 lipca 2006 r. Prokuratura dwukrotnie umarzała śledztwo w tej sprawie, co otworzyło rodzinie Ziobrów drogę do złożenia w sądzie w 2011 r. subsydiarnego aktu oskarżenia (czyli wnoszonego przez pokrzywdzonego stającego obok prokuratora jako oskarżyciel subsydiarny).

W wyniku przystąpienia do sprawy w 2016 r. prokuratury z zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Krakowie proces toczył się w trybie z oskarżenia publicznego, a oskarżyciele subsydiarni stali się oskarżycielami posiłkowymi.

Zobacz także: Historia kariery Zbigniewa Ziobry - zobacz nagranie

10 lutego br. krakowski Sąd Rejonowy po ponownym procesie w tej sprawie uznał, że nie było związku między działaniami lekarzy a śmiercią pacjenta i uniewinnił wszystkich lekarzy. Do sądu trafiła apelacja.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(31)
EuPi
2 lata temu
Oczywiście, że to forma dokopania lekarzy! To tak jakby oskarżał lekarz, który przyjechał i stwierdził zgon, kogoś, kto zginą spadając z Wieży Srebrna!
gorszysort
3 lata temu
Ile jeszcze będziemy płacić na maniaków z naszych podatków?Aż ziobro wymieni wszystkich sędziów na "swoich", telefonicznie ustali skład i podyktuje treść wyroku?
ando
3 lata temu
Bo pan Ziobro to urodzony despota . Musi być jak on chce . Proszę zauważyć jak wiele kasacji on składa .Sądy sądami , ale ostateczne wyroki ja będę wydawał. Ta władza tak postrzega praworządność .O wszystkim decydujemy my .
Julia
5 lata temu
Pamiętaj być miłym jak będziesz się piął po szczeblach kariery. Życzliwość może Ci być przydatna, gdy będziesz ......... spadać
Maria
5 lata temu
Bardzo dobrze że nie odpuścili tylko niestety zmowa pomiędzy lekarzami w sądach jest taka że ciężko jest cokolwiek udowodnić i wygrać uważam że mają prawo dochodzić sprawiedliwości
gutek
5 lata temu
Trzeba znaleźć taki sąd, który ugnie się i wyda wyrok zadawalający. Sądów u nas wiele a koszty i tak pokryje suweren......
dxdv
5 lata temu
karłowate mściwe "0"....
df
5 lata temu
Panie Posle Pan jest zerem.Zerem jest ten co to mowil.
gosc
5 lata temu
Kolesie Zera i jego mamuni wydadza wyrok taki jaki chca.Precz z kaczyzmem!
Polak
5 lata temu
Msciwy czlowiek...ale odpowie przed trybunalem stanu....dyktatura przeminie wraz ze smiercia kaczynskiego...mudlmy sie o nia goraco...Amen
Andrzeejek
5 lata temu
Mam dosyć. Ziobractwa wywalcie go z PiSu bo kompromituje partie a szkoda by było.
Wezar
5 lata temu
Mój Ojciec także zmarł w JP II w Krakowie. Zabieg celowy, po wszelkich badaniach wykonał zespół docenta Pficnera. Nie miał szans. Miał za słabe naczynia, a zespół z docentem po 18 godzinnym zabiegu usunięcia tętniaka aorty brzusznej nie był w stanie przywrócić go do zdrowia. Mój Ojciec walczył jeszcze prawie trzy miesiące. Opieka w szpitalu była fatalna i zdawkowa. Nic nie dała. Po co konowały podejmują się zabiegów, gdy nie muszą tego robić. Zabiegi celowe u gościa w wieku 76 lat to nieporozumienie. Jak dochodzić roszczeń. Zrezygnowaliśmy, ponieważ dyrekcja szpitala zagroziła nam sekcją Jego ciała. A powinno to działać tak. Dostajecie kasę w przypadku celowych zabiegów tylko jak się one udają. W przeciwnym wypadku nic. A zadośćuczynienie rodzinie, żonie etc. powinien wypłacać szpital, powinien się ubezpieczyć na taką okoliczność. I to powinno być w umowie przed zabiegiem.
Trwasz
5 lata temu
Zero będzie siedzieć!
I//\
5 lata temu
no jak jarek skonczy z sadami to zbygnewowi ). sie w koncu poszczesci w tej sprawie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić