Dagmara Smykla| 

Stała na ławce i ciągnęła ucznia za włosy. Inni uczniowie stanęli w obronie nauczycielki

115

Nauczycielka z 27-letnim doświadczeniem odeszła z pracy po wycieku kontrowersyjnego nagrania z jej zajęć w Palmetto High School w Karolinie Południowej.

Stała na ławce i ciągnęła ucznia za włosy. Inni uczniowie stanęli w obronie nauczycielki
(Facebook.com, Regie Eller)

Na nagraniu widać, jak Lisa Houson stoi na ławce śpiącego ucznia. Próbuje go obudzić na różne niekonwencjonalne sposoby. Klepie go po twarzy, ciągnie za włosy, tupie w ławkę, a nawet trąca stopą jego ramię. Jej działania obserwuje rozbawiona klasa, a któryś z uczniów nagrywa całe zajście.

*Klip został najpierw upubliczniony na Snapchacie. * Wielu odbiorców było zszokowanych zachowaniem nauczycielki. Dodatkowe kontrowersje budzi fakt, że śpiący uczeń czarnoskóry. Dlatego wielu komentujących sprawę uważa, że działania Lisy Houston są podszyte rasizmem. Inni twierdzą, że kobieta robi sympatyczne wrażenie kogoś, kto próbuje zawstydzić ucznia, w pozytywny sposób wpłynąć na jego zachowanie, ale nie upokorzyć go przy tym. Lisa Houson w lokalnej stacji telewizyjnej WYFF broniła swoich metody wychowawczych.

Wystarczy spytać moich uczniów. Każdy powie, że razem z nimi żartuję, śmieję się i nie daję im usnąć na lekcji. Wiem, że ten film wygląda źle, ale to nie był akt złośliwości. Chcę, aby opinia publiczna wiedziała, że kocham tego ucznia, dobrze się dogadujemy i nigdy bym go nie skrzywdziła - dodała nauczycielka.

Zobacz także: Zobacz również: Zakochała się w uczniu. Miał 14 lat, a ona męża i nastoletnią córkę

Ojciec ucznia powiedział, że jego syn po prostu był zmęczony i poszedł spać. A on sam nigdy nie wzywał pani Houson do rezygnacji i żałuje, że cała awantura wokół nagrania w ogóle zaistniała. Inni uczniowie i ich rodzice protestowali przeciwko przejściu nauczycielki na emeryturę. Około 100 osób przemaszerowało ze szkoły do lokalnego urzędy, aby zachęcić włodarzy do przywrócenia kobiety do pracy, a 1400 osób podpisało petycję w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić