Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Barbara Jaros
|

Statek widmo koło Rangunu. Zagadka rozwiązana

75
Podziel się

Policjanci z Mjanmy badający opuszczony statek, który osiadł na mieliźnie niedaleko Rangunu, odkryli jego tajemnicę.

Statek widmo koło Rangunu. Zagadka rozwiązana
(Facebook.com, Policja w Rangunie)

Zardzewiały Sam Ratulangi PB 1600 został dostrzeżony przez rybaka. Ostatni ślad po jednostce pochodzi sprzed 9 lat. Wstępne dochodzenie wykazało, że silniki i urządzenia statku są w pełni sprawne.

Pusty kontenerowiec był holowany do fabryki zajmującej się złomowaniem statków. Jak ustalono, z powodu złej pogody przerwały się przyczepione do niego kable. Sam Ratulangi PB 1600 był niesiony nurtem, aż dotarł w okolice Rangunu - podaje "Fox News".

By ustalić lokalizację holownika, użyto radaru. Członkowie załogi statku Independence zeznali, że opuścili Dżakartę 13 sierpnia. Zmierzali do Bangladeszu.Trudne warunki pogodowe zaskoczyły ich na południe od rzeki Rangun.

Kontenerowiec został zbudowany w 2001 roku. Mierzy ponad 177 metrów. Gdy w 2009 roku po raz ostatnio odnotowano jego położenie, statek był u wybrzeży Tajwanu.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Starożytny wrak. Odkryty po przeskanowaniu dna
KOMENTARZE
(75)
gg
3 lata temu
Czy ktoś wyjaśni sens zdań "By ustalić lokalizację holownika, użyto radaru. Członkowie załogi statku Independence zeznali, że opuścili Dżakartę 13 sierpnia." "Ostatni ślad po jednostce pochodzi sprzed 9 lat."
Oks
3 lata temu
Był oficjalnie holowany, potem się zerwał z kabla i tak go zostawiono? Jak papierek po cukierku w nadziei, że nikt go nie znajdzie???? Dziwne.
Marek.
3 lata temu
To jakaś sciema albo autor nie zna w ogóle angielskiego skoro pisze że ,,zerwały się kable". Kto złomuje taki młody statek? Gimbusy biorą się za pisanie artykulów.
Waceg
3 lata temu
Jakim cudem dryfowal z Tajwanu do Rangun niezauważony.?????? Spójrzcie na mapę Azji. A zwłaszcza archipelagu wysp. W dodatku najruchliwszy szlak na swiecie
Jeg
3 lata temu
W polsze by Mietek z kompa ami pościeli w mig za dwa tydni i na złom a pili byp z rok za siano że sprzedazyp
LCP
3 lata temu
2001 rok? Prawie nówka, możemy wziąć włączyć do naszej armii. Nie będzie odstawał od innych.
djholender
3 lata temu
Dla zainteresowanych: SAM RATULANGI PB 1600 (IMO: 9151981) is a Container Ship registered and sailing under the flag of Indonesia. Her gross tonnage is 18247 and deadweight is 26510. SAM RATULANGI PB 1600 was built in 2001 by PAL INDONESIA PERWAKILAN YARD. SAM RATULANGI PB 1600 length overall (LOA) is 177.4 m, beam is 27.9 m and maximum draught is 14.4 m. Her container capacity is 1644 TEU. The ship is operated by DJAKARTA LLOYD. Wcześniej zamieściłem obszerny komentarz na temat artykułu.
Marynarz
3 lata temu
Chyba taniej było go porzucić na morzu.
Patrol
3 lata temu
2001 rok to może zamienia się za któryś z naszych statków marynarki bo co to 17 letni starek przy 50 letnich jednostkach
Observer.
3 lata temu
U nas nie ma lotniskowca ani porządnych samolotów, ale lotniskowiec dla motolotni armii przydałby się, łatwiej będzie motolotniami atakować na morzu. Motolotnia + granat to niezły bombowiec.
maxym
3 lata temu
nurt w morzu???
irens
3 lata temu
Do podstawówki, a nie artykuły do internetu pisać. Nieuki !
irens
3 lata temu
Ja nic nie rozumiem z tego artykułu. Może mi ktoś tak napisać w prosty sposób o co chodzi z tym statkiem ? Inaczej spalę dyplom magisterski, świadectwo maturalne, i do tego świadectwo ukończenia szkoły podstawoej. O co chodzi w tym artykule ??? Kto to pisał ???
żoliborski op...
3 lata temu
Adrian mógł go odkupić na szrocie. Zdjęto by ramy z pokładu i mielibyśmy LOTNISKOWIEC ! No i po co ten marionetek leciał aż do Nowej Irlandii? Taki Macior odkupiłby z 1 $ !! lub za 1 € !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić