Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Stracili 12 dzieci w ciągu 3 lat. "Przeszliśmy przez piekło"

114
Podziel się:

Para Szkotów straciła 12 dzieci w ciągu 3 lat. Szkoci postanowili opowiedzieć o swojej traumie związanej z utratą dzieci i wezwali do przyznania większych funduszy na badania nad poronieniami.

dzieci poronienie ciąża
dzieci poronienie ciąża (SWNS/NEWSPIX.PL)

34-letnia Amanda Gordon zaszła w ubiegłym miesiącu w obustronną ciążę pozamaciczną bliźniaczą. Według lekarzy szansa na taki przypadek wynosiła 1 na 100 000. Płody zostały jednak uwięzione w jajowodach i po 6. tygodniach kobieta poroniła.

Był to już 11. przypadek poronienia u Amandy. Kobieta wyznała, że po tylu dramatycznych sytuacjach prawie stała się już na to "znieczulona".

Teraz straciliśmy dwoje dzieci w 11. ciąży i nadal jesteśmy zdruzgotani, ale w końcu stajesz się jakby znieczulony, wiesz, co będzie dalej i tylko chcesz mieć to z głowy - wyznała 34-latka.

Zobacz także: Zobacz także: Kobiety nadal nie znają swoich praw po poronieniu. Warto to wiedzieć

Partner Amandy, Robert Beaton, opisuje to doświadczenie jako „tortury”. Mówi, że razem z Amandą przeszli przez piekło i dalej nie wiedzą, co jest powodem poronień.

Przeszliśmy przez piekło i czujemy, że potrzebujemy odpowiedzi. Opieka i leczenie personelu NHS były wyjątkowe. Nie możemy ich winić, ale ten problem jest niedofinansowany, musimy przeznaczać więcej pieniędzy na badania nad poronieniami, abyśmy mogli się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Co czwarta ciąża kończy się utratą dziecka. Myślę, że to szokująca liczba - powiedział Robert.

Para wystosowała petycję wzywającą do zwiększenia finansowania badań dotyczących przyczyn poronień.
Zamierzają wysłać ją do sekretarza gabinetu zdrowia Jeane Freeman. Szkoci są rodzicami 16-letnich bliźniaków Michaela i Calluma, 14-letniego Erina i 9-letniej Darcy.

Jeśli petycja może pomóc w rozwinięciu badań, mamy nadzieję, że więcej par nie będzie musiało przechodzić przez to, przez co my przeszliśmy - wyjaśnił Robert.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(114)
Justi
2 lata temu
Dajcie spokój, mieć czworo dzieci i w kółko robić następne, nie bacząc na sygnały, które natura wysyłała... To jakieś chore.
buc
3 lata temu
niech se sama płaci ze swoim jurnym mężusiem, po prostu żarła za dużo hamburgerów i hotdogów z frytkami i kolą. Moja żona tego świństwa nie pije i nigdy nie poroniła
ziom z szubie...
3 lata temu
co 3 miesiąc zachodziła w ciążę ?
,,,
3 lata temu
Piekło na własne życzenie. Wcale mi ich nie szkoda, bo jeżeli natura coś robi to w jakimś celu. Nie każdy może zostać rodzicem.
Mój nick
3 lata temu
Widocznie Bóg tak chciał. W końcu każde poronione dziecko to dzieło Boga.
evA
3 lata temu
a ja nie wierze w to, ze nikt z lekarzy nie powiedzial , dlaczego tak sie dzieje , i to juz kolejny raz,
retret
3 lata temu
Czekajcie... przecież to płody nie dzieci. Co wy braliście? Przecież siostry z feminy wam powiedzą, że to zlepek komórek nie żadne dzieci. Jak was tam towarzysze uczą lewicowe działaczki, co?
Inkubator
3 lata temu
Bo natura nie jest doskonała i błędnie rozwijające się komórki są z góry skazane na los jaki sobie same zaprogramowaly i nie da się tego naprawić fundując sobie kolejne zapłodnienia idąc na rekord. Egoiści z piekła rodem
Domino
3 lata temu
Robią karierę na rekordzie poronień. To chore. On jest wyjątkowo szpetny i wygląda jakby miał wodogłowie. Naturą robi swoje. Żadną dziewczynką nie chciałaby wyglądać jak ten tata.
waergwe
3 lata temu
in vitro i wszczepić w prawidłowe miejsce. tak ciężko myśleć?
Alina
3 lata temu
Widac po nich ze maja ulomne geny. Wiec natura sie sama broni I eliminuje slabe3 osobniki.
Nika
3 lata temu
Mają 3 dzieci i 12straconych ciąż... CHyba cake życie w ciąży chodzi...
Ewe
3 lata temu
Konflikt nie ma nic do tego ekspertko od natury.
Klaxon
3 lata temu
W ciagu 3 lat ... czy to nie zbyt duza czestotliwosc zachodzenia w ciaze ? Moze nalezy organizmowi dac odpoczac a nie jak kroliki kopulowac.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić