REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Paulina Kwiatkowska21.12.16 (17:57)

Studenci ogłosili ogólnopolski strajk. Mają już dosyć

- Inicjatywa powstała spontanicznie - mówi o2 jedna z organizatorek strajku studentów. 25 stycznia młodzi ludzie wyjdą na ulice jedenastu polskich miast, by zaprotestować m.in. przeciwko reformie edukacji, ograniczaniu praw obywatelskich i łamaniu Konstytucji.
GRZEGORZ LYKO / FOKUSMEDIA / Newspix.pl

Odezwała się do mnie Mary Iwanicka i zapytała, czy nie byłabym chętna na zorganizowanie protestu studentów. (...) Na samym początku chciałyśmy zrobić akcję tylko we Wrocławiu, jednak dołączyło do nas kolejne miasto i stwierdziłyśmy, że może być to protest ogólnopolski - podkreśla w rozmowie z o2 Natalia Kwaśnicka, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie reprezentują żadnej partii ani nikt ich nie sponsoruje. Organizatorzy przypominają, że jako obywatele "zatrudniają" polityków i mają prawo wyrazić swoje niezadowolenie i powiedzieć, czego oczekują od władzy.

REKLAMA

Większość wykładowców zareagowała entuzjastycznie na protest studentów. Ponieważ protest dopiero się rozwija, jeszcze nie dotarliśmy do wszystkich - dodaje Kwaśnicka.

Musimy iść w ślady rodziców - mówią. W obliczu ostatnich politycznych wydarzeń, nie chcą dłużej milczeć. Przypominają, że kiedyś to studenci i robotnicy przewrócili system.

Manifest protestujących dostępny jest na Facebooku. Strajk ma się odbyć w Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Lublinie, Opolu i Wrocławiu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij