Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Kwiatkowska
|
aktualizacja

Studenci ogłosili ogólnopolski strajk. Mają już dosyć

190
Podziel się

- Inicjatywa powstała spontanicznie - mówi o2 jedna z organizatorek strajku studentów. 25 stycznia młodzi ludzie wyjdą na ulice jedenastu polskich miast, by zaprotestować m.in. przeciwko reformie edukacji, ograniczaniu praw obywatelskich i łamaniu Konstytucji.

Studenci ogłosili ogólnopolski strajk. Mają już dosyć
(Newspix.pl, GRZEGORZ LYKO / FOKUSMEDIA)
bEUOQZxh

Odezwała się do mnie Mary Iwanicka i zapytała, czy nie byłabym chętna na zorganizowanie protestu studentów. (...) Na samym początku chciałyśmy zrobić akcję tylko we Wrocławiu, jednak dołączyło do nas kolejne miasto i stwierdziłyśmy, że może być to protest ogólnopolski - podkreśla w rozmowie z o2 Natalia Kwaśnicka, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie reprezentują żadnej partii ani nikt ich nie sponsoruje. Organizatorzy przypominają, że jako obywatele "zatrudniają" polityków i mają prawo wyrazić swoje niezadowolenie i powiedzieć, czego oczekują od władzy.

Większość wykładowców zareagowała entuzjastycznie na protest studentów. Ponieważ protest dopiero się rozwija, jeszcze nie dotarliśmy do wszystkich - dodaje Kwaśnicka.

bEUOQZxj

Musimy iść w ślady rodziców - mówią. W obliczu ostatnich politycznych wydarzeń, nie chcą dłużej milczeć. Przypominają, że kiedyś to studenci i robotnicy przewrócili system.

Manifest protestujących dostępny jest na Facebooku. Strajk ma się odbyć w Łodzi, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Toruniu, Lublinie, Opolu i Wrocławiu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUOQZxK
KOMENTARZE
(190)
donkamilooo
5 lata temu
Gdzie Ci Studenci na tym zdjeciu? ja widze budynek i siwe glowy :)) co za paranoja :P nawet studenci sie od tego odcinaja :P troche powagi redakcjo :P
obserwator
5 lata temu
szukam na wszystkich portalach iw wiadomosciach dnia 25.01.2017 cos odnisnie ogolnopolskiego strajku studentów. i wszędzie nic. a tu sie okazalo ze przyszlo paresęt osób (głównie uniwersytet 3 wieku).
Piotr z Łodzi
5 lata temu
Ale szefowie związków studentów w Poznaniu byli na nie. Ciekawe z kim to przedyskutowali. Czy występowali w imieniu wszystkich studentów czy swoim? Czy zrobili referendum. czy tak bardzo się bali? Ciekawe
bEUOQZxL
Mało awf
5 lata temu
Studenci ci normalni a nie wnuki ubeci nie idom z dzederowcami 1% z 1,5miliona studentów nawet nie będzie
olo
5 lata temu
Organizatorzy zatrudniaja polityków. ? Zdaje się że do tych łapserdaków dopłaca podatnik sposorując armie przygłupów blokujących miejsca w bezrobotniaku bo przecież najlepiej wybrać prosty kierunek żeby sie nie namęczyć i na koszt państwa pobalować
mirek
5 lata temu
Czekałem na ten moment i decyzję b.długo!!!!-liczyłem też poprzednio z masowym ruchem przedstawicieli Temidy....
Grzegorz
5 lata temu
Brawo młodzieży! Dobiegam sześćdziesiątki i serce mi pęka jak pis metodycznie niszczy demokrację, o którą walczyliśmy żebyście Wy młodzi nie musieli żyć w bolszewickim ustroju, który pis próbuje przywrócić. W Was nadzieja, a obelgami się nie przejmujcie. Obelgi to jedyny znany bolszewikom język.
Zunia
5 lata temu
nareszcie!
Realista
5 lata temu
Studenci manifestuja dla poparcia interesow grupy VIP ? Jesli tak to durna mamy młodziez .
st. medycyny
5 lata temu
My studenci chcemy się spokojnie uczyć i nie damy się zmanipulować ani wmanewrować w żadne poparcia dla KOD; PO; Pierdół i innych zakał naszego narodu i nie wmawiajcie, że studenci was w jakikolwiek sposób popierają
Wg
5 lata temu
A dlaczego robotnicy nie protestują ,np, stoczniowcy ,Dolmel ,Pafawag , UNITRA ,Eltra itd.
Leszek
5 lata temu
PiSSbolszewickie patrole internetowe są także i tutaj. We właściwy sobie, kretyński sposób próbują połączyć szlachetny protest studentów z... islamizacją! A pislamizacja was nie boli? A ten wasz kaczyzm i misiewiczyzm, to jest OK? Nie będzie ani islamizacji, ani pislamizacji. Będzie DEMOKRACJA!!!
zuzanka
5 lata temu
jestem pełna podziwu i cieszę się, że młodzi przejrzeli na oczy i nie chowają głowy w piasek, z obecną władzą nic dobrego ich nie czeka a ich przyszłość będzie raczej wątpliwej jakości
bEUOQZxD
kagotga
5 lata temu
Rodacy - my powinniśmy zaprotestować wreszcie przeciwko wszystkim partiom i ludziom rządzącym Polską po 1989 roku. Oni wszyscy są z jednej stajni. Przed nami udają zatroskanych o Polskę a Polska tonie z zadłużeniu na kilkanaście pokoleń,Polacy emigrują za chlebem w świat a ci pozostający w kraju harują niemalże do śmierci i są źle leczeni. Polska wymiera. W miejsce Polaków ściągają watahy Ukraińców i innych...Czas powiedzieć STOP !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić