Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Susza w Polsce. Arcybiskup Gądecki wezwał wiernych do modlitwy o deszcz

20
Podziel się:

Oprócz epidemii koronawirusa w Polsce pojawiło się kolejne poważne niebezpieczeństwo - susza, która panuje na terenie niemal całego kraju. Do sprawy tej odniósł się przewodniczący episkopatu, abp. Stanisław Gądecki.

Arcybiskup Gądecki
Arcybiskup Gądecki (Agencja FORUM, Marek Lapis)

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych z apelem o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz". Podkreślił, że skutki suszy mogą być bardzo dotkliwe dla nas wszystkich, co widać już po trwających w kraju pożarach - jak np. pożar, który strawił dużą część Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W sposób szczególny proszę o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje - zaapelował Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Zobacz także: Susza w Polsce. "Żywności nam nie zabraknie"

Apel arcybiskupa

Arcybiskup poprosił, aby wszyscy członkowie kościoła, zarówno domy zakonne, parafie, jak i rodziny, włączyły w swoje codzienne modlitwy prośby o zakończenie niszczycielskiej suszy.

To kolejny apel duchownego, który parę dni temu podkreślał, że zagrożone zniszczeniem są setki tysięcy hektarów upraw, co będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolą i ceny żywności - a w konsekwencji na całe społeczeństwo.

Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - przekazał przewodniczący KEP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawiru

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
ecik
3 lata temu
Ale jemu chodziło o deszcz pieniędzy żeby mu spadł z nieba bo już biedak żyje w nędzy. I musi szukać drugiego biskupa by razem związać koniec z końcem.
coż
3 lata temu
Tu jest potrzebny rytuał dronicus pylori objawiajacy się pokratkowanym niebem zamieniającym sie w mleczne chmurowisko.
Roześmiany
3 lata temu
Ludzie, ludzie gdzie ja jestem ??? Który to wiek ???
Lax
3 lata temu
Szaman ognisko rozpali zatańczy zawyje i już gotowe tfuuu
Onn
3 lata temu
Kończąc te zabiegi należy strzelić się w łeb tak dla otrzeźwienia, najlepiej czymś ciężkim !
Z Bogiem
3 lata temu
Wasza Światobliwość, z całym szacunkiem Cejrowski zna kilku szamanów z Afryki. Twierdzi, że są skuteczni. Mamy tam kilku misjonarzy, może kogoś znajdą. Mojżesz, na pustyni umieścił węża na kiju i zadziałało, Bój się nie obraził (tym razem). W filmie dokumentalnym na You Tube pt. Contact Australijska odyseja kosmiczna, który czyta Pani Czubówna, też jest mowa o deszczu i wężu opiekuńczym który sprowadził na prośbę chłopca deszcz na pustynię aby ratować życie ludzi. Chłopiec prosił o ochronę i nie wiedział, że ściągnie deszcz, który ich uratuje. Afrykanie mają "rurę deszczową" ale przestrzegam, że w niefachowych rękach może sprowadzić nawet powódź. Powodzenia.
Marius.
3 lata temu
Na tacke nie zapomnijcie wrzucic.
Zybi
3 lata temu
Tylko żeby gradobicia nie wymodlili
Atosk
3 lata temu
Najpierw niech się modlą o zwalczenie koronawirusa, bo jak wszyscy pomrzemy to dla kogo ten deszcz???
A.j.
3 lata temu
Musimy rszem z biskupem zatanczyc taniec deszczu
Fun
3 lata temu
Co to sredniowiecze ludzie niech dbają o naturę.
------
3 lata temu
Życie jest takie porąbane że nawet ludzie wierzący że nie ma innych sfer życia w którymś momencie swojej drogi proszą tzw. Stwórcę o pomoc. Łatwo być tzw. Nie wierzącym jak wszystko jest ok ale czasami przychodzą w życiu takie chwile że człowiek jest całkowicie bez radny. Najlepszym przykładem jest Leszek M. który to po tragicznej śmierci syna uznał że coś jednak jest ponad nami
Zxc
3 lata temu
Zatańczmy wspólnie jakiś taniec szamański. Deszcz spadnie.
gaga
3 lata temu
A o duże ofiary też wzywał? Wielka tajemnica wiary zloto i dolary...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić