Krzysztof Narewski| 

Syn Osamy bin Ladena: Zemszczę się za śmierć mojego ojca

142
Podziel się:

Hamaza bin Laden, 28-letni syn Osamy bin Ladena, we właśnie odtajnionych dokumentach grozi krajom Zachodu. Zapewnia, że nie pozostawi bez odwetu zgładzenia swojego ojca, który stał na czele Al-Kaidy.

Syn Osamy bin Ladena: Zemszczę się za śmierć mojego ojca
(imgur.com)

Niepokojących wieści dostarczył były agent FBI Ali Soufan. To on prowadził śledztwo w sprawie ataku Al-Kaidy z 11 września w USA. Jego zdaniem wiadomość o zemście jest zapisana w dokumentach, które zabrano z kryjówki Osamy bin Ladena w Pakistanie w 2011 roku.

*Syn terrorysty jest bardzo pewny siebie. *Twierdzi, że wykuto go ze stali. Do tego jest członkiem Al-Kaidy, która - zdaniem byłego agenta FBI - jest o wiele silniejsza niż za czasów Osamy bin Ladena. Stąd też Hamaza nie przebiera w słowach:

Amerykanie, idziemy po was i poczujecie to. Zemścimy się za to, co zrobiliście mojemu ojcu, Irakowi i Afganistanowi - mówi na jednym z nagrań

W odtajnionych dokumentach wspomnia też swojego ojca i mówi o islamie:

Każde spojrzenie, każdy uśmiech, każde słowo, jakie mi powiedziałeś. Ścieżka dżihadu jest tym, dla czego żyjemy.

Hamaza najprawdopodobniej będzie kolejnym szefem Al-Kaidy. Zdaniem Aliego Soufana z wszystkich dokumentów, nagrań i innych zdobytych informacji wynika, że ma duże zdolności przywódcze. Bardzo często brzmi niemalże jak jego ojciec, bo używa praktycznie tych samych sformułowań.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić