Jan Muller| 

Syndrom obcego akcentu. Była królowa piękności z Teksasu zmieniała go już 3 razy

13
Podziel się:

Michelle Myers nigdy w życiu nie wyjechała z USA, ale trzykrotnie szła spać z potężną migreną i budziła się z innym akcentem: irlandzkim, australijskim i angielskim.

Syndrom obcego akcentu. Była królowa piękności z Teksasu zmieniała go już 3 razy
(Youtube.com)

Dziwna przypadłość męczy kobietę od 7 lat. Lekarzom udało się powiązać jej stan z rzadką chorobą. Pierwszy i drugi raz akcent utrzymywał się przez tydzień. W 2015 roku dostała tak silnej migreny, że częściowo straciła wzrok i doznała paraliżu lewej strony ciała. Na oddziale ratunkowym szpitala obudziła się mówiąc jak rodowita Brytyjka i tak już pozostało.

Wszyscy widzą albo słyszą we mnie Mary Poppins. Wysyłali do mnie psychiatrę w szpitalu sądząc, że jestem wariatką - skarży się chora kobieta.

Lekarze już wiedzą, że to nie choroba psychiczna. Choć związana jest z uszkodzeniami mózgu. Syndrom obcego akcentu pojawia się u osób, które przeszły poważną traumę lub doświadczyły wylewu. W jej przypadku o problemie neurologicznym zdecydowała genetyczna choroba, z jaką się urodziła.

U Michelle Myers odkryto Zespół Ehlersa-Danlosa. U chorych łatwo pękają naczynia krwionośne, ciało pokrywają siniaki a nadmiernie elastyczne stawy są źródłem poważnego bólu - wyjaśnia upi.com.

Poniżej nagranie Michelle mówiącej z irlandzkim akcentem.

Była miss Austin żali się, że zmienił się nawet sposób, w jaki wymawia imiona swoich dzieci. - Jestem smutna. Czuję się zupełnie inną osobą. Jedni myślą, że to problem psychologiczny. Inni, że fizjologiczny. A tacy jak ja, którzy cierpią, chcą po prostu, by traktować ich serio - przekonuje Myers.

W ostatnich latach zdiagnozowano na świecie podobne przypadki osób, którym w ciągu nocy zmienił się kompletnie akcent. Jednym z najbardziej ekstremalnych przypadków jest Michaela Armer z Poulton-Le-Fylde w angielskim Lancashire. Cierpiąca na poważne migreny od 2015 r. potrafi zmieniać swój akcent z dnia na dzień. Zdarza się jej mówić jak imigrantka z Chin, Filipin, RPA, Włoch, Francji a nawet z Polski.

Zobacz także: Zobacz także: Joanna Krupa czyta po polsku...

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić