o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Szczepionka na raka? Ruszyły testy na ludziach

17
Podziel się

Nowotwór to choroba, która mimo ogromnego postępu w medycynie, codziennie zbiera śmiertelne żniwo. Istnieje szansa, że niedługo będziemy mogli zapobiec zachorowaniu.

Szczepionka na raka? Ruszyły testy na ludziach
(Pixabay.com)
bDYkrWrV

Rozpoczęły się właśnie testy preparatu na ludziach. W jednym z londyńskich szpitali wstrzyknięto go dwóm pacjentom. W kolekcje jest jeszcze około 30 osób, na których lek naukowcy przetestują lek w ciągu najbliższych dwóch lat, informuje iflscience.com.

Organizm ludzki sam nie radzi sobie z rakiem. Problemem z naturalnym zwalczaniem nowotworu polega na tym, że nasz system obronny nie rozpoznaje namnażających się komórek rakowych jako szkodliwych.

Dzięki testowanej szczepionce organizm ma rozpocząć walkę. W jej skład wchodzą między innymi fragmenty enzymu z komórkami rakowymi. Preparat ma także za zadanie aktywizować system odpornościowy człowieka, który po wykryciu namnażających się komórek, zacznie produkować przeciwciała. Jeśli szczepionka rzeczywiście zadziała tak, jak przewidują naukowcy, czeka nas przełom w leczeniu raka.

bDYkrWsy
KOMENTARZE
(17)
bolek i lolek
5 lata temu
skończy sie tak jak w I am legend
borsuk
5 lata temu
w całej EUROPIE leki na zapalenie wątroby typ C,są za darmo tylko w Polsce są Projekty kolejki problemy wybitni Prof.opracowali 8 lat temu leczenie i do dnia dzisiejszego Projektu niema dziwne.Z poważaniem Marek Strózyk
zdrowa
5 lata temu
Przecież już od wielu lat nasz Polski profesor z Poznania (nie pamiętam nazwiska) stosuje szczepionki przeciw czerniakowi .Wytwarza je z węzłów chłonnych zajętych tym nowotworem.U mnie w rodzinie osoba została wyleczona.Ale zabrane zostały mu pieniądze bo...........coś tam, nie wiem o co chodzi.A ludzi chorych nie stać na prywatne leczenie bo jest to bardzo droga terapia.Był jakiś czas ,że NFZ finansował produkcję szczepionek. wielu ludzi zwalczyło ten rodzaj nowotworu. Potem zostało finansowanie wstrzymane, czemu?????
bDYkrWsz
jar
5 lata temu
mówisz że ,,zaszczepią wszystkim raka"- jesteś wyjątkowo durny
gregorrek gor...
5 lata temu
Wolałbym żeby to jednak była szczepionka PRZECIW rakowi a nie NA raka. Poza tym nie oszukujmy się, więcej osób żyje z raka (przemysł farmaceutyczny) niż na niego umiera, zatem nie ma szans aby komuś oprócz samych chorych zależało na jego wyleczeniu czy też całkowitym wyeliminowaniu ryzyka zachorowania na tegoż.
yennefer
5 lata temu
Te przełomy to od lat już mają miejsce. A prawda jest taka,że naturalne tanie leki na raka są eliminowanie z otoczenia, lekarze naturalni, ktorzy leczą ludzi z raka w ten sposób są zastraszani lub szantazowani, a sprawa wyciszana. To koncerny muszą zarobić krocie na ludzkich chorobach, dlatego chemioterapia i inne metody są tak drogie i słabo skuteczne. Coś taniego i skutecznego oznaczałoby koniec biznesu. I tyle.
babcia
5 lata temu
Kompletna bzdura ... kolejne szczepionki o nieeee nigdy !!!!!
ww
5 lata temu
A dlaczego nikt nie pisze, że każdy człowiek musi umrzeć??? Czy to na raka czy z innych powodów. Dlaczego śmierć jest tematem tabu?? Wszyscy chcą tylko żyć - A CZY WIDZIELIŚCIE CZŁOWIEKA, KTÓREGO LECZY SIĘ NA RAKA ??/Czy warto na siłę przedłużać ból, cierpienie - czy lepiej parę miesięcy pożyć godnie i szybko zejść z tego świata.
Pak
5 lata temu
Leki na raka już dawno są, ale są tylko dla elit. Leczenie raka jest dla nich nie opłacalne. Bo oni non stop kombinują jak zredukować ilość ludzi. Kartele farmaceutyczne także nieźle zarabiają na leczeniu raka. Co by dało wynalezienie leku na raka? - Pomyślcie. Wyszukaj Go ogle --> "Zamordowani holistyczni lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek"
wigo13
5 lata temu
Łyżeczka miodu + łyżeczka sody oczyszczonej w jednej szklance wody ciepłej, rozmieszać. Należy pić przez cztery dni z przerwą 2 tygodniową. I po raku pozostaną złe wspomnienia.
KochamToRobić
5 lata temu
Pewnie Obama zachorował to i wynaleźli.
jolka
5 lata temu
Ludzkość może uratować tylko szczepionka przeciwko głupocie....
nie do końca....
5 lata temu
zapomnieli dodać, że raka powodują niektóre leki i uzależnienie od nich, a ci, którzy robią te szczepionki też nieźle zarabiają, a jak nie podziałają to nikt za to nie odpowie, tylko powie, "ups, nie podziałało"
bDYkrWsr
ja
5 lata temu
Niesamowite!!! Zaszczepią wszystkim raka. Ot, tak. Pik...i jest. A potem będą trzepać miliardy dolarów na leczeniu tego raka, którego zaszczepili. Taki pomysł na biznes.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić