Radosław Opas
Radosław Opas| 

Szef McDonald’s wyleciał z pracy. Kochanek w firmie to za dużo

57
Podziel się:

Steve Easterbrook nie jest już dyrektorem generalnym McDonald’s. 52-letni szef firmy został zwolniony z powodu romansu z osobą zatrudnioną w spółce.

Szef McDonald’s wyleciał z pracy. Kochanek w firmie to za dużo
(Getty Images, Hannelore Foerster Stringer)

O decyzji poinformowały władze McDonald’s. W oświadczeniu udostępnionym mediom zarząd korporacji stwierdził, że Steve Easterbrook naruszył politykę firmy i wykazał się "złym osądem" co do swojej relacji utrzymywanej z jednym z pracowników. Zasady obowiązujące w amerykańskiej spółce zabraniają tego rodzaju kontaktów.

Jeśli chodzi o moje odejście, zaangażowałem się niedawno w związek z pracownikiem, co naruszyło politykę McDonalda. To był błąd. Biorąc pod uwagę wartości firmy, zgadzam się z zarządem, że nadszedł czas, abym ruszył dalej – napisał Easterbrook w wiadomości pożegnalnej rozesłanej do pracowników.

Steve Easterbrook został dyrektorem generalnym McDonald’s w 2015 roku. Od tego czasu akcje spółki niemal podwoiły swoją wartość. Nowym prezesem sieci restauracji został Chris Kempczinski. Władze McDonald's twierdzą, że wprowadzi on do firmy nową jakość - donosi "The Wall Street Journal".

Chris odegrał kluczową rolę w opracowaniu planu strategicznego firmy, który umożliwił globalny wzrost i przywództwo oraz nadzorował najbardziej kompleksową transformację amerykańskiego biznesu w historii McDonald's - powiedział Enrique Hernandez Jr., prezes zarządu McDonald's.

Zobacz także: Grzyby mogą chronić mózg przed demencją

Zobacz także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić