o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Sześciomiesięczne dziecko pokonało koronawirusa. Wcześniej chorowało na serce i płuca

2
Podziel się

Sześciomiesięczna Erin Bates z Liverpoolu przezwyciężyła koronawirusa. Dziewczynka była w ciężkim stanie, podłączona do respiratora. Wcześniej miała już poważne problemy z sercem i płucami. Rodzice dzielą się teraz jej historią, aby dać nadzieję zakażonym osobom.

Sześciomiesięczne dziecko pokonało koronawirusa. Wcześniej chorowało na serce i płuca
(Facebook)
bECbRzjF

Erin leży w szpitalu dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu. Koronawirusem zakaziła się prawdopodobnie właśnie na oddziale, gdzie leczono u niej inne schorzenia. W ciągu kilku dni jej stan drastycznie się pogorszył.

Sześciomiesięczna dziewczynka cierpiała wcześniej z powodu kilku chorób. Miała osłabione serce i płuca, szanse na jej wyzdrowienie i pokonanie koronawirusa, były nikłe. Musiała zostać podłączona do respiratora.

W piątek lekarze ogłosili, że dziecko po dwóch tygodniach walki wyzdrowiało. Rodzice Erin przekazali całą historię w mediach społecznościowych aby dać nadzieję ludziom którzy chorują.

bECbRzjH

Zobacz także: Zrobiła z dziećmi doświadczenie. Wideo hitem sieci

Erin pokonała wirusa. Kilka razy miała swoje wzloty i upadki, ale chcieliśmy, aby ludzie wiedzieli, że koronawirus nie musi być wyrokiem śmierci dla tych, którzy mieli wcześniej jakieś choroby – powiedział ojciec Erin Wayne.

Tuż po narodzinach u Erin zdiagnozowano szereg schorzeń. Wykryto wadę serca, która wymagała skomplikowanej operacji. Niedługo później doszły do tego problemy z płucami – dziewczynka zaraziła się wirusem powodującym zapalenie oskrzelików i zapalenie płuc, który może być śmiertelny.

bECbRzjN

Erin wciąż musi korzystać z aparatury, który dostarcza jej tlen. Jednak nie jest to już tak silne stężenie jak jeszcze kilka dni temu. Dziewczynka będzie musiała zostać jeszcze jakiś czas w szpitalu ale prawdopodobnie zostanie wypuszczona do domu tuż przed swoimi urodzinami w październiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECbRzki
KOMENTARZE
(2)
Natka
rok temu
Całe szczęście że pokonało,koronawirusa oby już było zawsze zdrowe i szczęśliwe.😄 boże dzięki ci !!! Że pozwoliłeś temu dziecku wyzdrowieć !!!
Magda
rok temu
Boże Kocham Cie Dziekuje Ci za życie tego Maleństwa Panie Ty nigdy nie Zawodzisz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić