Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Szkocja. Wykrywacz metali dostał na Boże Narodzenie. Odkrycie 7-latka

218
Podziel się:

Pewien chłopiec ze Szkocji spędzał z rodzicami ferie świąteczne. 7-latek postanowił wypróbować swój prezent – wykrywacz metali. W tym celu wybrał się na spacer po plaży. Zaledwie 15 minut później trafił na coś szokującego: "myślałem, że pod nimi są granaty".

Szkocja. Wykrywacz metali dostał na Boże Narodzenie. Odkrycie 7-latka
(Newspix.pl, SWNS)

Do znaleziska doszło do na plaży w Loch Morlich w Szkocji. Patrick McAlindon nie spodziewał się, że uda mu się znaleźć przedmioty o znaczeniu historycznym.

Zgodnie z wskaźnikiem wykrywacza, pod ziemią znajdowało się coś dużego. 7-latek przyznał później, że na początku pomyślał o zakopanym złocie. Kiedy dostrzegł skrzynkę ze znakiem ostrzegawczym, przestraszył się i czym prędzej zawiadomił dorosłych.

Jak informuje MTV Lebanon, w trakcie II wojny światowej na terenie plaży odbywały się ćwiczenia wojskowe. Uczestniczyli w nich m.in. alianccy żołnierze norwescy i to prawdopodobnie oni pozostawili w Szkocji odnalezione przedmioty.

Zobacz także: Zobacz też: Niewybuch znaleziony we Wrocławiu

Jak się okazało, 7-latek trafił na resztki granatów i znak, który ostrzegał przed bombami. Rodzice czym prędzej wezwali funkcjonariuszy policji oraz saperów.

Zaczęliśmy kopać, a dwie minuty później znaleźliśmy znak. Byłem naprawdę zaskoczony i zszokowany, gdy zobaczyłem "bombę". Na początku trochę się przestraszyłem, ponieważ myślałem, że pod nim są granaty – przyznał Patrick McAlindon w rozmowie z MTV Lebanon.

Na szczęście okazało się, że ładunki nie stanowiły już dla nikogo zagrożenia. Wiadomość o znalezisku szybko rozeszła się po okolicy, a plażę zaczęli masowo odwiedzać turyści. 7-latek i jego rodzice jeszcze kilkakrotnie podejmowali próby odnalezienia skarbów z II wojny światowej.

Ana McAlindon, mama 7-latka, wyjawiła, że znalezisko obudziło w jej synu zainteresowanie historią. Chłopiec nie może się doczekać, aż opowie szkolnym kolegom o swojej przygodzie i planuje kolejne wyprawy z wykrywaczem metali.

Patrick uwielbia historię. Nie ogląda już kreskówek, tylko kanał Discovery i dokumenty historyczne. Teraz chce znaleźć złoto – cytuje Anę MTV Lebanon.

KOMENTARZE
(218)
6a6a6aaa
11 miesięcy temu
Przecież on chodził po plaży U nas też wolno
Okuley
2 lata temu
U nas za takie spacery z wykrywaczem bez czasowego zezwolenia na poszukiwania grozi do 5 lat wiezienia. Ciekawe co z nieletnimi? Poprawczak? Polska to piekny kraj...
Czesio
2 lata temu
Zastanawiam się, czemu Libańskie MTV tak się tym zainteresowało. Czyżby Bejrut się zbroił?
Słowian
2 lata temu
w Polsce ży dowska kasta rządząca naszym krajem, uzurpuje sobie prawa do wszystkiego co w ziemi.
wert
2 lata temu
Ależ głupie komentarze !!!
Mirek
2 lata temu
Czyli w koncu oprocz starej tablicy to cos innego znalazl ???
jack
2 lata temu
niedawno znalazłem skarbik,nie głęboko jakieś 5 cm pod ziemią,na pewno państwowym złodziejom go nie oddam,jest już kupiec,który gruby szmal mi zato zapłaci
izik
2 lata temu
czyli młody przestępca
Vik
2 lata temu
Szukaj aż znajdziesz ,graj aby wygrać.Nigdy nie wierz co ci los przyniesie ,
bukos.
2 lata temu
Co z tymy co sprzedają starocie na bazarach i jarmarkach ,to terz zakazane.
Aseri
2 lata temu
U nas by poszedł siedzieć
Historia
2 lata temu
Kiedy w Polsce 7 latek dostanie na prezent wykrywacz metali?
fox
2 lata temu
Ma szczeście, że nie mieszka w Polsce bo już by siedział
jlkjh
2 lata temu
heh u nas juz by lądował w poprawczaku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić