Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller12.02.18 (20:10)

Szokujące wezwanie prezydenta Filipin: Strzelajcie rebeliantkom w waginy

Według Rodrigo Duterte kobiety są bez nich "bezużyteczne". To jego recepta na zwalczenie antyrządowych ruchów.
Jeoffrey Maitem/Getty Images

Prezydent Filipin przemawiał do żołnierzy na temat Nowej Armii Ludowej. Utworzona przez Komunistyczną Partię Filipin bojówka uważana jest za organizację terrorystyczną. Komentując walczące w jej szeregach kobiety, wezwał mundurowych, by zamiast je zabijać, celowali w ich genitalia - donoszą lokalne media.

Powiedzcie żołnierzom, że "burmistrz" wydał nowy rozkaz. Nie będziemy was zabijać. Będziemy tylko strzelać w wasze waginy. Jeżeli nie ma waginy [kobieta] jest bezużyteczna - miał powiedzieć dawny włodarz miasta Davao.

REKLAMA

Oficjalna transkrypcja przemówienia prezydenta została ocenzurowana. W tekście, także w towarzyszącemu tłumaczeniu, słowo "wagina" zostało zastąpione myślnikami. W transkrypcji jest adnotacja, że widownia zareagowała na uwagę Duterte gromkim śmiechem.

pcoo.gov.ph

Od przejęcia władzy w czerwcu 2016 roku Rodrigo Duterte zasłynął z krwawej wojny przeciw dilerom narkotykowym. Za jego aprobatą zamordowano na ulicach kilka tysięcy osób. Od początku kadencji prezydent wielokrotnie "błysnął" specyficznym "poczuciem humoru".

Publicznie żartował o gwałceniu australijskich misjonarek, gwałceniu Miss Universe a swoim żołnierzom przekazał, że walcząc z rebeliantami "mają prawo" zgwałcić 3 kobiety nie ryzykując pociągnięcia do sprawiedliwości. Podczas styczniowej wizyty w Indiach oświadczył, że dobrym rozwiązaniem promocyjnym dla Filipin byłoby zachęcanie turystów obietnicą "42 dziewic" - zauważa vice.com.

*Zobacz także: Prezydent Filipin skaże syna na śmierć? *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij