Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Szturm tuż po modlitwie. Muzułmanie zaatakowali chrześcijański kościół

441
Podziel się:

Nienawiść do wiernych innego wyznania dała znać o sobie z wielką siłą w Egipcie.

Szturm tuż po modlitwie. Muzułmanie zaatakowali chrześcijański kościół
(Getty Images, Ed Giles)

Setki muzułmanów napadły na koptyjską świątynię niedaleko Kairu. Napastnicy wtargnęli do kościoła, zdewastowali jego wnętrze i pobili ludzi zebranych na modlitwę. Atak miał miejsce w piątek, jednak dopiero dzisiaj poinformowała o nim diecezja Kościoła koptyjskiego w Atfih.

Ranni podczas szturmu na kościół w Gizie trafili do szpitala. Nie podano dokładnej liczby poszkodowanych ani w jakim są stanie. Tłum muzułmanów, który zaatakował chrześcijan, domagał się wyburzenia kościoła i skandował obraźliwe hasła - podaje ABC News.

Dopiero służby bezpieczeństwa rozpędziły tłum. Jednak przybyły, kiedy już ludzie zostali zaatakowani, a świątynia zniszczona - mówi oświadczenie diecezji w Atfih.

Świątynia w Gizie funkcjonuje od 15 lat, ale nie jest zalegalizowana. Władze Egiptu niechętnie wydają pozwolenia na budowę nowych kościołów chrześcijańskich w obawie przed protestami muzułmanów. Dlatego Koptowie stawiają je bez pozwolenia, a później starają się je legalizować. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Zobacz także: Zobacz także: Chrześcijanie po raz kolejny celem islamskich ekstremistów

Chrześcijanie stanowią około 10 procent mieszkańców Egiptu. Byli celem serii ataków islamskich od grudnia 2016 roku. Zginęło w tym czasie ponad 100 osób, a wiele osób odniosło rany.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(441)
APELUJE$DO$PO...
5 lata temu
APELUJĘ ZA POŚREDNICTWEM WP.PL DO LUDZI MAJĄCYCH WPŁYW NA POLITYKĘ ZAGRANICZNĄ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. NIE WIKŁAJCIE NAS W GLOBALNĄ WOJNĘ KTÓREJ ZARZEWIE JEST CAŁY CZAS NIECONE PRZEZ LUDZI DEMONICZNYCH NA BLISKIM WSCHODZIE. JA WIEM ŻE MY POLACY POTRZEBUJEMY ŻEBY WSPANIALI AMERYKANIE NAS POKLEPALI PO RAMIENIU I POWIEDZIELI KILKA SŁOW OTUCHY ALE... CZY TEN PUSTY W GRUNCIE RZECZY GEST WART JEST KRWI, POTU, GNIEWU, URAZÓW , EWENTUALNEGO TRAŁEGO INWALIDZTWA CZY ŚMIERCI MŁODYCH POLAKÓW. A HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ I KOŁEM SIĘ TOCZY NIE WIADOMO W CO NASZ KRAJ , W JAKIE ZNIEWOLENIE POPADŁ BY PO ZAKOŃCZENIU EWENTUALNEJ WOJNY JĄDROWEJ. JAKI NOWY UKŁAD POLITYCZNO SPOŁECZNY BY SIĘ WYTWORZYŁ. POLSCY POLITYCY W IMIENIU NARODU KTÓRY DOPIER CO PODNOSI SIĘ Z KOLAN UMYJCIE RĘCE OD TEGO KONFLIKTU!!!!!! TO NIE NASZ SPRAWA!!!!! WIERZĘ ŻE UMIECIE TO ZROBIĆ W BARDZO DOBRYM STYLU!!!!!!!! $108
MUZUŁMAŃSKI$M...
5 lata temu
JA BEZKRYTYCZNIE NIE STAJĘ PO STRONIE ISLAMU. MUZUŁMANIE ZWŁASZCZA SEMICCY MUZUŁMANIE TO LUDZIE GWAŁTOWNI, CZĘSTO OKRUTNI, A ISLAM W WYDANIU WAHABICKIM TO WYBITNIE RELIGIA MIECZA.... ALE POPATRZCIE CO WYWIAD AMERYKAŃSKI ZROBIŁ W IRANIE, JAK SZUKA Z PERSAMI ZACZEPKI, PODPUŚCIŁ BEZKRYTYCZNYCH NIEDOŚWIADCZONYCH ŻYCIOWO MŁODYCH IRAŃCZYKÓW ZAFASCYNOWANYCH PSEUDOWARTOŚCIAMI ZACHODU ŻEBY WYSZLI NA ULICĘ. TO JEST PIERWSZY PUNKT Z PRZEWIDZIANYCH DLA IRANU AMERYKAŃSKICH ATRAKCJI NA OBECNY CZAS. ATRAKCJĄ NR 2 BĘDZIE MOŻE WOJNA PREWENCYJNA RĘKAMI IZRAELA I AGRESJA NA IRAŃSKIM NARODZIE. AMERYKAŃSKIE WOLNOMULARSTWO OPERATYWNE CHCĘ RZUCIĆ BLISKI WSCHÓD OSTATECZNIE NA KOLANA I NA DRODZE TEGO CHANIEBNEGO POSTĘPKU STOI WŁAŚNIE IRAN. $108
aaa
5 lata temu
Nigdy nie ma wiadomości, że tłum chrześcijan zaatakował muzułmanów. jednak media są tendencyjne
Vac
5 lata temu
I co papież na to?
Jas
5 lata temu
Wysadzic w pl meczety.ribia co chca zmazance
Orc
5 lata temu
Najpierw najechali i podbi li wschód i Afrykę a teraz przenoszą swoją religię "pokoju" do Europy...
mike
5 lata temu
Z religijnymi nigdy nie będzie spokoju, zwłaszcza z wyznawcami modeli monoteistycznych (chrześcijaństwo, islam, judaizm). Dlatego trzeba edukować, ale naprawdę, a nie po rydzykowemu.
ecik
5 lata temu
A w Europie mają się dobrze i szkolą do walki na tamtych terenach. Breivik wystrzelał jeden taki obóz szkoleniowy islamków oraz wysadził biuro imigracyjne co ich sprowadzało do Norwegi, to zamiast go wynagrodzić za to że jako pierwszy Europejczyk stanął zbrojnie w obronie cywilizacji to go za to zamknęli. Europa sama sobie na siebie bat kręci.
Xxx
5 lata temu
Islam zły 😡
racjonalny
5 lata temu
Koniecznością jest zlikwidować wszystkie religie i płatny sport . Wszystko co wiąże się z zarabianiem miliardów- rodzi konflikty nie dające się opanować. Czy ludzie w końcu nie dojdą do tego wniosku? Czy najgłupszym ssakiem na ziemi ma być człowiek? Do tej pory tak jest, ale nie ma żadnego widocznego stwora jaki może zrobić porzadek na tej biednej planecie
somo
5 lata temu
A my Polacy im budujemy meczety. Polacy obudzcie się. Lepiej dmuchać na zimne. Polskie przysłowie
Bogdan
5 lata temu
I takich muzułmanów i podobnych wyznań UE chce wprowadzić do Polski. Te religie nie mogą współżyć w spokoju i pokoju obok siebie, nienawiść jest zbyt duża i prowadzi do ostrych konfliktów. Uchodźcy powinni podpisywać deklaracje o dostosowaniu się do zasad panujących w danym kraju i za ich łamanie natychmiast powinni być wydalani tam skąd dotarli do nas.
bbb
5 lata temu
obe chcom żeby budka i grabiec yh przyjęli, skoro jest tylu żydów to czego sze dyskryninuje innych arabów>>>>?????
Qwaki1
5 lata temu
Spalic wszystkie meczety w Polsce a tych pogan deportowac do Afryki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić