o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Szwecja. Armii skradziono dwa pojazdy opancerzone

115
Podziel się

Z magazynu należącego do szwedzkich sił zbrojnych w Enköping skradziono dwa opancerzone pojazdy. Policja ogłosiła alarm w całym kraju, ale tylko jeden z pojazdów udało się odzyskać.

Szwecja. Armii skradziono dwa pojazdy opancerzone
(Försvarsmakten)
bEqDSqHV

Do kradzieży pojazdów opancerzonych Terrängbil 16 "Galten" prawdopodobnie doszło w nocy z 4 na 5 lutego. Wozy znajdowały się w magazynie na terenie jednostki wojskowej w Enköping.

W pojazdach nie było broni ani amunicji. Szwedzkie władze podkreśliły jednak, że to bardzo cenne wozy, które znajdowały się na chronionym terenie.

Kradzież tego typu pojazdów jest poważna - i niezwykła - powiedział Jesper Tengroth, rzecznik prasowy kwatery głównej Szwedzkich Sił Zbrojnych.

bEqDSqHX

Ogłoszono alarm krajowy w sprawie kradzieży, a w poszukiwania zaangażowała się zarówno policja, jak i służba celna oraz wojsko. W czwartek odnaleziono jeden z pojazdów. Znajdował się w miejscowości Tillberga, ok. 35 km od Enköping.

Szwecja. Trwają poszukiwania drugiego opancerzonego wozu

Policja prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży. Na razie nie aresztowano żadnych podejrzanych. Nie wiadomo również, dlaczego ktoś zdecydował się na kradzież wojskowych pojazdów.

Zobacz także: Testy modułu bojowego. Rosjanie po raz pierwszy pokazali nagranie

bEqDSqId

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEqDSqIy
KOMENTARZE
(115)
Jego nick
rok temu
Gdy młode wojsko szło na wartę to nawet starzy żołnierze bali się skakać przez ogrodzenie koszar. Gdy któryś stary wracał przez płot i nie wiedział o młodej warcie, to za chwile miał pełne gacie i leżał na glebie modląc się o przyjście dowódcy warty. To było wtedy gdy mieliśmy wojsko z prawdziwego zdarzenia, nie to co teraz - stado wyżelowanych animatorów bitew wikingów z samurajami.
szeregowy
rok temu
tak się "załatwia" w wojsku braki w magazynach co jakiś czas jest pożar ,powódź albo kradzież a sierżanci z magazynu mają jachty na bahamach
Bicz Boży
rok temu
Wynieśli te pojazdy przez płot? Wydaje mi się, że jednostkę chroni wojsko, czyli jakieś posterunki wojskowe. Gdyby to się zdarzyło w Polsce, to bym się nie zdziwił. Niektóre jednostki ochraniała firma ochroniarska :-)
bEqDSqIz
Dzień dobry
rok temu
Kalifat szwedzki ma inne problemy z białymi faszystami.
wincenty
rok temu
to w ramach polskiego projektu "MUSTANG"
rdy~
rok temu
Już myślałem że u nas. Chociaż z drugiej strony, u nas ich nie ma więc co mieli by ukraść.
che che
rok temu
Ojoj żołnierzy okradli
hihot.md
rok temu
Bogdan z Januszem mieli zlecenie na Hummera ale raz ze Google Maps sie walnelo a dwa na Podlasiu Hummera nigdy nie widzieli, stąd pomyłka. Drugie się znajdzie na parkingu koło Ystad, skąd mołojcy pojechali do domu Paskiem w Tedeiku z Napisem Turbo na Klapie.
Jan
rok temu
Sprawdzcie czy niema u was w kraju rudego donalda bo gdzie on jest to zaraz zle sie dzieje i cos ginie
Jacek
rok temu
To Szwecja ma jakiś wojsko. Nie wiedziałem...
ada
rok temu
W 1978 bylemw Szwecji,przy metrze stalo kilka tysiecy rowerow i zaden nie zamkniety,a teraz to jest multikulti i gozej niz u nas
ada
rok temu
W 1978 bylemw Szwecji,przy metrze stalo kilka tysiecy rowerow i zaden nie zamkniety,a teraz to jest multikulti i gozej niz u nas
Twój nick
rok temu
Naszych koszar pilnują firmy ochroniarskie, a tak naprawdę to emeryci, renciści, chłopi oderwani od pługa, którzy przychodzą na wartę by coś podpieprzyć, odpocząć i zarobić. Ta "ochrona" to raczej rozrywka starych dziadków. Kilku sprytnych młodzieniaszków jest w stanie zająć koszary w ciągu kilku minut i wynieść/wywieźć co im pasuje, bez większego wysiłku. Chroń Ojczyznę Panie Boże bo Mariuszek nie pomoże !
bEqDSqIr
karol
rok temu
a w bodajze 98 roku w ciagu jednej nocy zniknoł ogromny 100 metrowy most na odrze i tez nikogo nie złapali
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić