o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Tajemnica Disaster Girl wyjaśniona! Wiadomo, co zaszło naprawdę

18
Podziel się

W 2004 r. narodziła się memowa supergwiazda, doskonale znana internetowym weteranom Dziewczynka Katastrofa. To właśnie wtedy powstało zdjęcie, które dało początek niezliczonej ilości żartów i prześmiewczych komentarzy. Serwis Unilad odnalazł autorkę słynnego uśmiechu – dziś ma 18 lat.

Tajemnica Disaster Girl wyjaśniona! Wiadomo, co zaszło naprawdę
(Instagram.com)
bDovQrzF

Znana milionom z podszytego fałszem uśmiechu, królowa internetu, naprawdę nazywa się Zoe Roth. Jest Amerykanką i pochodzi z Mebane – małego miasteczka w Karolinie Północnej. Nigdy nie ukrywała, że jest Disaster Girl, choć nie próbuje tego wykorzystywać w życiu. Tylko czasem na imprezach pozuje dla żartu znajomym do zdjęć.

*Słynne zdjęcie, które zaczęło żyć własnym życiem. *To dzięki niemu stała się sławna. Jej podszyty fałszem półuśmiech na tle płonącego budynku stał się hitem. Teraz wiadomo, co naprawdę jest na zdjęciu.

bDovQrzH

Straż pożarna przeprowadzała w naszym mieście ćwiczenia. Gasili budynek, który wcześniej celowo podpalili. To był leniwy poranek, w małym miasteczku, gdzie mało się dzieje, a wieści rozchodzą się błyskawicznie. Mój tata miał wtedy nowy aparat fotograficzny, więc przeszliśmy dwie przecznice, by pooglądać zmagania strażaków - mówi Zoe w rozmowie z Unilad.

Tego dnia w 2004 roku tata Zoe zrobił około 20 zdjęć. To słynne nazwał "Firestarter" i po trzech latach wysłał na konkurs do "JPG Magazin". Tym sposobem rodzina Roth zainkasowała 100 dol. Nie to jednak dla jej historii okazało się najważniejsze. Ludzi zaintrygowała twarz Zoe, która od tego momentu zaczęła rozprzestrzeniać się w sieci jak pożar. Reszta jest już historią.

Jej twarz była nie tylko wklejana do innych zdjęć. Oryginalne zdjęcie wielokrotnie opatrywano zabawnymi komentarzami np. "nie dostałam Barbie, więc dałam im grilla", "Może się z tym urodziła, a może to benzyna" lub "Ostrzegamy nowych sąsiadów - nie proście jej o gorące powitanie".

bDovQrzN

Żarty na bok. Poza byciem gwiazdą, Zoe to normalna nastolatka. Niedługo skończy szkołę średnią i myśli o studiach. Chciałaby nauczyć się chińskiego i pracować za granicą. Ma już na tym polu doświadczenie – była wolontariuszką na Haiti. Pomagała tamtejszej trudnej młodzieży.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

**Zobacz też: Z tymi co się znają. Urszula Dudziak o mężczyznach swojego życia i wygranej walce z chorobą

bDovQrAi
KOMENTARZE
(18)
wow
2 lata temu
wolontariuszkom, mówi mama małym muszkom. skąd Niemiec czerpie swoich pracowników? i jak udaje mu się obsadzić etaty za 800 na miesiąc? może członków rodziny porywa?
wilk
2 lata temu
Kto to pisze sługus teutoński,zresztą nie będę pisał bo gość wyjaśnił
antykomer
2 lata temu
ale zdjęcie fajne. Ta mina to jak z plakatu jakiegoś filmu typu "Omen" :D
bDovQrAj
Karlson
2 lata temu
Nie wiedziałem, że na Haiti mówi się po chińsku. WP zawsze dostarcza ciekawostek z mchu i paproci....
J.Nowak
2 lata temu
Panie Michale Nowak. Pan szarga moje nazwisko. Naucz się Pan pisowni najpierw.
Najnowsze komentarze (18)
Kubizm
2 lata temu
Kubizm
fg
2 lata temu
Ten sam artykuł był już dwa lata temu, wtedy też Zoe miała 18 lat i była normalną nastolatką. Nawet nie chce wam się poszukać ciekawszych tematów, tylko takie CtrlC-CtrlV, żenada...
reyhy
2 lata temu
to nie ona nie widzicie tego???
olo
2 lata temu
Panie ale hit-cior-i jest pięknie .aż pała mięknie
He he
2 lata temu
Jak się robi małe dziewczynki?
katana57
2 lata temu
I właśnie tak jest w sieci. Ludzie widzą to co chcą sami zobaczyć. Często dorabiają swoją teorię nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością.
pit
2 lata temu
Ma 18 lat była wolontariuszką i pomagała trudnej młodzieży? Po prostu fenomen. W tym samym czasie chodziła do szkoły w stanach i była wolontariuszką na Haiti (nie mając ukończonych 18 lat).
Karlson
2 lata temu
Nie wiedziałem, że na Haiti mówi się po chińsku. WP zawsze dostarcza ciekawostek z mchu i paproci....
bDovQrAb
polonista
2 lata temu
chyba popprawili ... :)
sfd
2 lata temu
ale pasztet wyrósł
jasiek
2 lata temu
na Haiti tam gdzie Clintonowie porywali dzieci dla pedofilii z Waszyngtonu no no
Antymoher
2 lata temu
A wieśmaki się śmiały...
Rrrrr
2 lata temu
Poza byciem gwiazdą.... Same gwiazdy,wystarczy wrzucić zdjęcie do sieci
oli
2 lata temu
Ale wiadomość...! Aż mi sznurówki opadły... ;)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić