aktualizacja 

Tajemnicze struktury na Wenus. "To miasta"

28

Pewien internauta dokonał własnej interpretacji zdjęć z powierzchni Wenus.

Wenus
Wenus (Youtube.com)

YouTuber mundodesconocido twierdzi, że dokonał niezwykłego odkrycia. Przeglądając wykonane przez sondę kosmiczną zdjęcia z powierzchni planety Wenus, zauważył na nich obszary, które skupiają obiekty o niespotykanych kształtach, a także zdają się emitować światło. Jego zdaniem są to... miasta. W ramach głębszej analizy internauta stworzył nawet modele 3D zagadkowych struktur - donosi "Daily Mail".

Symulacje powstały w oparciu o fotografie z sondy Magellan. NASA wysłała ją na Wenus w 1989 r., lecz dopiero niedawno zdjęcia z misji opublikowano na stronie amerykańskiego instytutu astrogeologii. W zamieszczonym na YouTubie filmiku użytkownik mundodesconocido zabiera widzów na "wycieczkę" po powierzchni drugiej planety od Słońca. Internauta po kolei omawia zagadkowe struktury, twierdząc, że musiały one zostać sztucznie stworzone, najpewniej przez kosmitów.

Wenus jest planetą uznawaną za "siostrę" Ziemi. Ma zbliżoną do ziemskiej masę i wielkość, jednak jej atmosfera jest niezwykle gęsta, ponieważ składa się głównie z dwutlenku węgla. Na planecie stwierdzono dużą aktywność wulkaniczną która mogła przyczynić się także do uformowania struktur wskazanych przez YouTubera.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić