Adam Bednarek
Adam Bednarek| 

Takiego statku na Bałtyku jeszcze nie było. Już rozpoczął pracę

0

Powstał w Chinach i w swoim pierwszym kursie przypłynął z Japonii. Statek dotarł na Morze Bałtyckie płynąc przez szlak arktyczny. Takiego masowca na Bałtyku jeszcze nie było.

Najbardziej ekologiczny masowiec na świecie
Najbardziej ekologiczny masowiec na świecie (Materiały prasowe)

Ma 160 metrów długości i został okrzyknięty najbardziej ekologicznym masowcem na świecie. "Emituje o połowę mniej dwutlenku węgla niż tradycyjne masowce o tej wielkości" - podkreśla serwis gospodarkamorska.pl.

Masowiec Viikki należy do fińskiego przewoźnika ESL Shipping. Wykorzystanie najnowszych technologii sprawiło, że statek używa skroplonego gazu ziemnego w głównym silniku, jak i tych pomocniczych. To najnowszy trend - LNG napędzany będzie też luksusowy lodołamacz, który zacznie kursy w 2021 roku.

O nowoczesności Viikki najlepiej świadczy fakt, że masowiec już spełnia wszelkie normy środowiskowe, które obowiązywać zaczną w… 2025 roku. Zadbano nie tylko o ekologię, ale też technologiczne usprawnienia. Automatycznie dźwigi same mogą rozładować zaopatrzenie.

Morze Bałtyckie staje się coraz bardziej ekologicznym miejscem. Na początku listopada pracę rozpoczęła największa farma wiatrowa.

Zobacz także: Zobacz też: Cybersejf – uwaga na fałszywe aplikacje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić