o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku

107
Podziel się

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało informację o nieudanym ataku w syryjskiej dzielnicy Idlib. Podczas próby użycia chemicznej broni doszło do wycieku niebezpiecznej substancji, w wyniku której ucierpiało kilkunastu bojowników.

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku
(East News, -/AFP/East News)
bDAKIAqd

Bojownicy próbowali przeprowadzić atak bronią chemiczną. Chcieli w ten sposób udaremnić działania armii syryjskiej. Brak doświadczenia sprawił, że doszło do tragedii.

Informację o zdarzeniu podało rosyjskie ministerstwo obrony. Do nieudanego ataku doszło w mieście Saraqeb, które znajduje się na ważnym skrzyżowaniu autostrad w prowincji Idlib w Syrii.

Chcąc udaremnić działania syryjskich sił rządowych terroryści próbowali użyć broni chemicznej. Postanowili zdetonować materiały wybuchowe wraz ze zbiornikami wypełnionymi toksycznymi chemikaliami. Ich atak był bezskuteczny.

bDAKIAqf
Zobacz także: Zobacz także: Syryjska ofensywa. Siły rządowe naciskają coraz bardziej

Terroryści nie wiedzieli jak postępować z tak toksycznymi substancjami. W wyniku ich nieostrożnych działań jeden ze zbiorników zaczął przeciekać, powodując straty wśród samych atakujących.

Bojownicy zostali dotkliwie poparzeni i zatruci. Nie wiadomo dokładnie ile jest ofiar, mówi się, że w akcji brało udział 12 bojowników.

bDAKIAql

Seria starć między siłami tureckimi i syryjskimi spowodowała w ostatnich tygodniach liczne straty po obu stronach. Z powodu walk w Idlib, około milion ludzi musiało opuścić swoje domy. Według ONZ jest to największy kryzys humanitarny w trwającej od dziewięciu lat wojnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDAKIAqG
KOMENTARZE
(107)
BOLOYOO
11 miesięcy temu
Jakiej tragedii? Jeśli terroryści sami się eliminują to jest podwód do radości!
U2CULATER
11 miesięcy temu
Ja nie mogę 👍 hasło doszło do tragedii tu chyba nie pasuje ,jeżeli w jakiejś szkole by to się stało i ucierpiały by niewinni ludzie to rozumiem ...
sadeczanin
11 miesięcy temu
Jakie nieszczęście, nie rozumiem
bDAKIAqH
~paolo
11 miesięcy temu
Czy możecie wreszcie pisać bandyci zamiast bojownicy? Przecieź to zwyczajni mordercy!
To
11 miesięcy temu
Zbrodniarze!
Najnowsze komentarze (107)
Viet-Kong
11 miesięcy temu
Jankesi do domu. Bandyci von!
Wysłannik
11 miesięcy temu
A widzieliście gdzieś zachodnie Białe Kaski jak ratują i filmują poszkodowanych oraz amerykańskie tomahawki nadlatujące na zgrupowanie broni chemicznej nie będące w tzw. dyspozycji wojsk Asada.Jak prozachodni dysydenci dostają łupnia to zawsze stosują środki chemiczne , żeby tzw. demokracje zachodnie mały pretekst do napaści na bogu ducha winne kraje; Afganistan - bo saudyjscy terroryści rozwalili samoloty w USA, Irak - bo posiadał tzw. broń chemiczną,Syria - podobnie ,Jugosławia, Libia - straszni dyktatorzy, Iran, Korea Płn. - broń jądrowa. I bombardują,niszcząc dobrze prosperujące społeczeństwa, wprowadzają własne wojska do niepodległych krajów, mając za nic wszelkie prawo międzynarodowe i głosząc prawa jednego człowieka, przy tym unicestwiając swoimi działaniami setki tysięcy istnień ludzkich.
Greta
11 miesięcy temu
Dlaczego jest Tal niebezpiecznie na swiecie? Zum ze tylko jedno panstwo chce rzadzic swiatem tylko kto? Ja Wien Ale niezdradze,przypuszczenie
Kabat
11 miesięcy temu
Asad tak jak Hussain, Qaddafi pewnie jest na luscie amerykanòw. Ropa/krew .dobrze że Rosianie tam są.
Kabat
11 miesięcy temu
Czemu USA siedzi na roponośnych obszarach Syri i czemu nie zabierze uchodzcòw do siebie???. To oni napadli na państwa.a nie UE. Europeczycy muszą płacić za decyzie USA.
Nick
11 miesięcy temu
Doswiadczenie to oni akurat maja. Juz nie raz uzyli na cywilach na dzieciach tylko tym razem nieczdazyli zrzucic winy na Asada
marian
11 miesięcy temu
nasi dzennikarze by zachować prawnośc polityczną muszą tak pisać z ubolewaniem o terorystach których popiera uuuuuuuuuSA
Hefajstos.
11 miesięcy temu
Kto mieczem wojuje od miecza zginie...
bDAKIAqz
Hej
11 miesięcy temu
Piszcie lepiej ilu ludzi ten szczęśliwy przypadek uratował. To będzie wiadomość
Marcin
11 miesięcy temu
Nic się nie stało
wlad
11 miesięcy temu
wreszcie ktoś napisał " terrorysci "brawo dość poprawnego lewactwa.
danny
11 miesięcy temu
nie rozumiem, dlaczego tragedia? A po drugie, jak to, to nie Asad jest tym niedobrym? To ci szlachetni tak zwani bojownicy okazują się tymi,co używają broni chemicznej? Ojoj
Janek
11 miesięcy temu
Kilku samo się wyprawiło do allaha
Natoora
11 miesięcy temu
to nie tragedia to selekcja naturalna...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić