Wróć na
Aldona Brauła
|

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku

107
Podziel się

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało informację o nieudanym ataku w syryjskiej dzielnicy Idlib. Podczas próby użycia chemicznej broni doszło do wycieku niebezpiecznej substancji, w wyniku której ucierpiało kilkunastu bojowników.

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku
(East News, -/AFP/East News)
bCZwRgcB

Bojownicy próbowali przeprowadzić atak bronią chemiczną. Chcieli w ten sposób udaremnić działania armii syryjskiej. Brak doświadczenia sprawił, że doszło do tragedii.

Informację o zdarzeniu podało rosyjskie ministerstwo obrony. Do nieudanego ataku doszło w mieście Saraqeb, które znajduje się na ważnym skrzyżowaniu autostrad w prowincji Idlib w Syrii.

Chcąc udaremnić działania syryjskich sił rządowych terroryści próbowali użyć broni chemicznej. Postanowili zdetonować materiały wybuchowe wraz ze zbiornikami wypełnionymi toksycznymi chemikaliami. Ich atak był bezskuteczny.

bCZwRgcD

Zobacz także: Syryjska ofensywa. Siły rządowe naciskają coraz bardziej

Terroryści nie wiedzieli jak postępować z tak toksycznymi substancjami. W wyniku ich nieostrożnych działań jeden ze zbiorników zaczął przeciekać, powodując straty wśród samych atakujących.

Bojownicy zostali dotkliwie poparzeni i zatruci. Nie wiadomo dokładnie ile jest ofiar, mówi się, że w akcji brało udział 12 bojowników.

Seria starć między siłami tureckimi i syryjskimi spowodowała w ostatnich tygodniach liczne straty po obu stronach. Z powodu walk w Idlib, około milion ludzi musiało opuścić swoje domy. Według ONZ jest to największy kryzys humanitarny w trwającej od dziewięciu lat wojnie.

bCZwRgcJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZwRgde
KOMENTARZE
(107)
BOLOYOO
7 miesięcy temu
Jakiej tragedii? Jeśli terroryści sami się eliminują to jest podwód do radości!
U2CULATER
7 miesięcy temu
Ja nie mogę 👍 hasło doszło do tragedii tu chyba nie pasuje ,jeżeli w jakiejś szkole by to się stało i ucierpiały by niewinni ludzie to rozumiem ...
sadeczanin
7 miesięcy temu
Jakie nieszczęście, nie rozumiem
bCZwRgdf
~paolo
7 miesięcy temu
Czy możecie wreszcie pisać bandyci zamiast bojownicy? Przecieź to zwyczajni mordercy!
To
7 miesięcy temu
Zbrodniarze!
Najnowsze komentarze (107)
Viet-Kong
7 miesięcy temu
Jankesi do domu. Bandyci von!
Wysłannik
7 miesięcy temu
A widzieliście gdzieś zachodnie Białe Kaski jak ratują i filmują poszkodowanych oraz amerykańskie tomahawki nadlatujące na zgrupowanie broni chemicznej nie będące w tzw. dyspozycji wojsk Asada.Jak prozachodni dysydenci dostają łupnia to zawsze stosują środki chemiczne , żeby tzw. demokracje zachodnie mały pretekst do napaści na bogu ducha winne kraje; Afganistan - bo saudyjscy terroryści rozwalili samoloty w USA, Irak - bo posiadał tzw. broń chemiczną,Syria - podobnie ,Jugosławia, Libia - straszni dyktatorzy, Iran, Korea Płn. - broń jądrowa. I bombardują,niszcząc dobrze prosperujące społeczeństwa, wprowadzają własne wojska do niepodległych krajów, mając za nic wszelkie prawo międzynarodowe i głosząc prawa jednego człowieka, przy tym unicestwiając swoimi działaniami setki tysięcy istnień ludzkich.
Greta
7 miesięcy temu
Dlaczego jest Tal niebezpiecznie na swiecie? Zum ze tylko jedno panstwo chce rzadzic swiatem tylko kto? Ja Wien Ale niezdradze,przypuszczenie
Kabat
7 miesięcy temu
Asad tak jak Hussain, Qaddafi pewnie jest na luscie amerykanòw. Ropa/krew .dobrze że Rosianie tam są.
Kabat
7 miesięcy temu
Czemu USA siedzi na roponośnych obszarach Syri i czemu nie zabierze uchodzcòw do siebie???. To oni napadli na państwa.a nie UE. Europeczycy muszą płacić za decyzie USA.
Nick
7 miesięcy temu
Doswiadczenie to oni akurat maja. Juz nie raz uzyli na cywilach na dzieciach tylko tym razem nieczdazyli zrzucic winy na Asada
marian
7 miesięcy temu
nasi dzennikarze by zachować prawnośc polityczną muszą tak pisać z ubolewaniem o terorystach których popiera uuuuuuuuuSA
Hefajstos.
7 miesięcy temu
Kto mieczem wojuje od miecza zginie...
bCZwRgcX
Hej
7 miesięcy temu
Piszcie lepiej ilu ludzi ten szczęśliwy przypadek uratował. To będzie wiadomość
Marcin
7 miesięcy temu
Nic się nie stało
wlad
7 miesięcy temu
wreszcie ktoś napisał " terrorysci "brawo dość poprawnego lewactwa.
danny
7 miesięcy temu
nie rozumiem, dlaczego tragedia? A po drugie, jak to, to nie Asad jest tym niedobrym? To ci szlachetni tak zwani bojownicy okazują się tymi,co używają broni chemicznej? Ojoj
Janek
7 miesięcy temu
Kilku samo się wyprawiło do allaha
Natoora
7 miesięcy temu
to nie tragedia to selekcja naturalna...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić