Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku

155

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podało informację o nieudanym ataku w syryjskiej dzielnicy Idlib. Podczas próby użycia chemicznej broni doszło do wycieku niebezpiecznej substancji, w wyniku której ucierpiało kilkunastu bojowników.

Terroryści próbowali użyć broni chemicznej. W Syrii doszło do wypadku
(East News, -/AFP/East News)

Bojownicy próbowali przeprowadzić atak bronią chemiczną. Chcieli w ten sposób udaremnić działania armii syryjskiej. Brak doświadczenia sprawił, że doszło do tragedii.

Informację o zdarzeniu podało rosyjskie ministerstwo obrony. Do nieudanego ataku doszło w mieście Saraqeb, które znajduje się na ważnym skrzyżowaniu autostrad w prowincji Idlib w Syrii.

Chcąc udaremnić działania syryjskich sił rządowych terroryści próbowali użyć broni chemicznej. Postanowili zdetonować materiały wybuchowe wraz ze zbiornikami wypełnionymi toksycznymi chemikaliami. Ich atak był bezskuteczny.

Zobacz także: Zobacz także: Syryjska ofensywa. Siły rządowe naciskają coraz bardziej

Terroryści nie wiedzieli jak postępować z tak toksycznymi substancjami. W wyniku ich nieostrożnych działań jeden ze zbiorników zaczął przeciekać, powodując straty wśród samych atakujących.

Bojownicy zostali dotkliwie poparzeni i zatruci. Nie wiadomo dokładnie ile jest ofiar, mówi się, że w akcji brało udział 12 bojowników.

Seria starć między siłami tureckimi i syryjskimi spowodowała w ostatnich tygodniach liczne straty po obu stronach. Z powodu walk w Idlib, około milion ludzi musiało opuścić swoje domy. Według ONZ jest to największy kryzys humanitarny w trwającej od dziewięciu lat wojnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić