REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski05.04.18 (07:00)

To już pewne. Rakiety Korei Północnej niedługo dosięgną Europy

Raport opublikowany właśnie przez brytyjskie ministerstwo obrony nie pozostawia złudzeń. Specjaliści nie są jedynie zgodni, co do dokładnego terminu, kiedy reżim Kim Dzong Una będzie w stanie dosięgnąć Europy swoimi rakietami.
PAP

Specjaliści od obronności bez cienia wątpliwości mówią o rozwoju broni dalekiego zasięgu w Korei Płn. Rakiety zdolne przenosić ładunki jądrowe na odległość dużą na tyle, by dolecieć do Wielkiej Brytanii, mają być według raportu gotowe w ciągu kolejnych 6 do 18 miesięcy - informuje Sky News.

Rozsądnym jest przypuszczać, że już teraz Korea Północna jest w posiadaniu rakiet, które mogą nas dosięgnąć. Nie mamy jednak na to dostatecznych dowodów - stwierdza raport przygotowany przez komitet ustawodawczy przy Izbie Gmin zajmujący się obronnością.

REKLAMA

Raport ocenił także potencjalne możliwości obrony przed atakiem. Stwierdzono w nim lakonicznie, że w przypadku takiej agresji, system chroniący Wielką Brytanię "miałby ograniczone możliwości".

Zobacz także: Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

Nie uznajemy, by Wielka Brytania była postrzegana przez Koreę Północną za wroga. Dlatego nie spodziewamy się nagłego ataku. Należy jednak pamiętać, że przywódcy reżimów komunistycznych bywają nieprzewidywalni - stwierdza raport.

W 2017 roku Koreańczycy z Północy przetestowali około 20 rakiet balistycznych. Co najmniej trzy z nich były próbami pocisków międzykontynentalnych. Kim Dzong Un został za to ukarany nałożeniem dotkliwych sankcji, które uderzyły w i tak zrujnowaną gospodarkę komunistycznego reżimu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij