Wróć na
Dagmara Smykla
|

To miał być tylko żart. Nastolatkowie skazani za zabójstwo

35
Podziel się

Czterech nastolatków z Michigan rzucało kamieniami w jadące autostradą samochody. Dwóch sprawców nie miało wtedy nawet 16 lat. Spowodowali tragedię, za którą odpowiedzą jak dorośli.

To miał być tylko żart. Nastolatkowie skazani za zabójstwo
(twitter.com, @AnnPierret)
bCYKTEet

Sędzia odrzucił wniosek o skierowanie ich do poprawczaka. Czterech nastolatków z Michigan może w związku z tym usłyszeć wyrok nawet dożywocia w więzieniu. Ich starszy o kilka lat kolega na pewno trafi do zakładu karnego, ale pozna wysokość wyroku później. Wszyscy przyznali się do nieumyślnego spowodowania śmierci - informuje CNN.

Wiem, że ludzie uznają ich za potwory. Ale to dzieci i nawet prokurator nie twierdzi, że chcieli kogoś zabić - podkreśla adwokat jednego z nastolatków.

To miał być tylko głupi dowcip. 15-letni Alexzander Miller i Trevor Gray, 16-letni Mark Sekelsky i Mikadyn Payne oraz 18-letni Kyle Anger dla zabawy rzucali kamieniami w samochody jadące autostradą na obrzeżach miasta Clio. Według policji nie przyglądali się nawet skutkom swoich działań. Każdy posłał kilka odłamków skalnych w stronę autostrady i poszli do McDonald's.

bCYKTEev

Chcę, żeby jak najwięcej osób usłyszało o tej sprawie. Żeby ludzie wiedzieli, że ich działania mają konsekwencje - powiedziała Amiee Cagle, narzeczona zmarłego.

Jeden z "pocisków" trafił 32-letniego Kennetha White'a. Mężczyzna miał otwarte okno od strony pasażera, przez które wpadł prawie 3-kilogramowy kamień i uderzył go w głowę i klatkę piersiową. Prokurator twierdzi, że obrażenia "były przerażające" i "nie mógł złapać oddechu", kiedy oglądał zdjęcia ofiary. White osierocił 5-letniego syna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYKTEeB

Zobacz też: 62-latek z wnuczkiem na motocyklu. Policjanci patrzyli ze zdumieniem

bCYKTEeW
KOMENTARZE
(35)
Yann
rok temu
Zabawa 3kg kamieniami... Życzę aby w Polsce wróciła kara śmierci
Olsztyniak 😡
rok temu
Szkoda że w Polsce Cała ta sprawiedliwość to jakaś kpina z ofiar większość nie raz im wyjdzie ale większość to 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 na sali sądowej.
Robert
rok temu
w polsce by dostali w zawiasach a gdyby byli synami słynnego adwokata z bygodszczy to nie dostaliby nawet zawiasów !
bCYKTEeX
paranoya
rok temu
Dziecko jest nadzwyczaj sprytne gdy chodzi o wyegzekwowanie czegoś czego chce od osób je szanujących. W przypadku gdy tak nie jest zazwyczaj usiłuje dostosować sie do sytuacji aby nie mieć "kłopotów". Nikt mi nie wmówi, że nie można przewidzieć konsekwencji tego co się robi. Jedyny kłopot polega na tym aby chciało sie myśleć. Bo większość zachowuje sie tak jakby myślenie bolało, albo próbowało przeprowadzać doświadczenia co się stanie gdy zrobię to a co gdy tamto. Jeżeli z powodu braku konsekwencji nie dzieje się nic co może kogoś odstraszyć od danej czynności to nie ma hamulca. Konsekwencja nie musi być straszna jak dla dorosłego ale na tyle uciążliwa i pouczająca na przyszłość aby skłaniała do myślenia choć w minimalnym procencie, zanim dokona się głupiego czynu.
Vip
rok temu
Co z tego, że nie chcieli, nie przewidzieli, byli młodzi. Zabili człowieka, zabili komuś ojca, męża, syna. Kara musi być surowa, bez ulgi.
Najnowsze komentarze (35)
Zgroza
rok temu
Zgroza
Jacek
rok temu
I to są sądy a nie nasza Peowska kasta ze szlumpą na czele.. śmiech..
PanSzydera
rok temu
Tymczasem w Polsce : a) W 1 sądzie - wyrok w zawieszeniu b) W 2 sądzie identyczna sprawa - 3-4 lata odsiadki c) Jakby sprawcą okazał sie syn Polityka tudzież wpływowej osoby to wyrok uniewinniający tudzież poszkodowany nie zachował odpowiedniej ostrożności i koncentracji podczas jazdy - Jak ktoś nie wierzy to niech sobie poczyta sprawe Potracenia na pasach przez Najsztuba kobiety - Wyrok uniwinnienie gdyż nie można stawiedzić z jaką predkości kobieta weszła na pasy - To Polska masz sprawe w sądzie - wiec masz swój billet na lotterie i czekasz na jej wynik -ta sama sprawa - tama sama loteria w innym sądzie -2 kompletnie różne wyroki to normalka.
delta
rok temu
Dla mnie to potwory. Piętnastolatek jest już na tyle dorosły, że rozpoznaje co jest dobre, co złe. A tu jest te wasze lewackie, bezstresowe wychowanie.
-64
rok temu
I tak powinno być , u nas by dostali zawiasy a jak by to synkowi elity to nic
greg
rok temu
Trzeba odpowiadać za swoje czyny. To tylko w Polsce kasta jest tak "nowoczesna", że puszcza wolno, albo daje zawiasy. Albo rozpatruje wnioski osób 150-letnich.
Ja
rok temu
kamien kamieniowi kamieniem
adam
rok temu
Wyjątkowe puste głowy, podobnie było po zburzeniu muru berlińskiego, w byłym NRD zrzucali z wiaduktów nawet płyty chodnikowe.
bCYKTEeP
Marek
rok temu
Dzieciak nie myśli jak dorosły. Rozum przychodzi później. Ich czyny powinny być sądzone względem wieku. Poszkodowanym życia to nie przywróci.
Raf
rok temu
Tak, a u nas to kpina.
elk
rok temu
No i poprawnie. U nas dostaliby co najwyżej dozór kuratora i nic więcej. Jasne, ze to przejaw ograniczonego myślenia i braku wyobraźni z ich strony, ale 16-latek to już nie dziecko i jakiś rozum powinien mieć. Nawet jak nie chcieli zabić, to za głupotę powinno się płacić. .
ass
rok temu
W Polsce to niemożliwe... tutaj bandyci mają większe prawa niż ofiara.
vee
rok temu
uśpieni
Gosc
rok temu
Nastolatków skazać na dożywocie a umyślnych morderców na 10lat
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić