aktualizacja 

Toaleta za 160 tysięcy złotych. Podniosła się wielka wrzawa

2

Luksusowa ubikacja powstała z okazji wizyty tajskiej księżniczki. Według mediów kobieta nie skorzystała jednak z przybytku podczas trwającej zaledwie dwie godziny wizyty w miasteczku.

Kambodża kibel
Kambodża kibel (East News, AISHA DOWN)

Toaleta kosztowała 40 tysięcy dolarów, czyli 160 tysięcy złotych. Zbudowano ją w Yeak Lom w Kambodży, specjalnie dla tajskiej księżniczki Maha Chakri Sirindhorn. Ekskluzywna ubikacja została wyposażona w klimatyzację i powstał rzekomo na prośbę samej zainteresowanej.

Toaleta musiała jednak przypaść do gustu księżniczce. Choć z niej nie skorzystała, zrobiła jej ponoć wiele zdjęć. Urządzenia sanitarne zostały już usunięte z drewnianego budynku. Jak donosi BBC, w najbliższym czasie chatka zostanie przekształcona w centrum informacji turystycznej.

Informacje o wartej fortunę toalecie wywołały oburzenie w Kambodży. W tym ubogim azjatyckim kraju niemal 60 procent ludności zamieszkującej obszary wiejskie nie ma dostępu do sanitariatów. Rząd kraju zadeklarował jednak, że koszty wybudowania ubikacji dla księżniczki zostały pokryte w całości przez stronę tajską.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić