Wróć na
Jan Muller
|

Tony nazistowskiego złota na dnie. W skrzyni może być skarb Hitlera

106
Podziel się

Brytyjscy odkrywcy znaleźli skrzynię mogącą zawierać równowartość nawet pół miliarda złotych w nazistowskim złocie. Ukryta we wraku frachtowca miała trafić w 1939 roku z banków Ameryki Południowej do Niemiec.

Tony nazistowskiego złota na dnie. W skrzyni może być skarb Hitlera
(Wikimedia/kolaż o2.pl)

Brytyjska ekipa trafiła na wrak SS Minden u brzegów Islandii. Advanced Marine Services, właściciel jednostki Seabed Constructor, zgłosił wniosek do tamtejszych władz o możliwość wywiercenia dziury w poszyciu kadłuba i otworzenia skrzyni. Znajduje się ona w pomieszczeniu telegrafisty.

Po wydobyciu rzekomego skarbu chcą zabrać znalezisko do Wielkiej Brytanii i domagać się praw do tego, co znajduje się w środku - donosi "The Independent".

Wrak spoczął na dnie w miejscu należącym jeszcze do Islandii. Urzędnicy mają wkrótce wydać opinię na temat faktycznego właściciela SS Minden i wszelkich przedmiotów, które się w nim znajdują. Statek opuścił Brazylię 6 września 1939 roku.

*Wedle posiadanych przez odkrywców informacji w załadunku brali udział przedstawiciele Banco Germanico. * To założona 1906 roku południowoamerykańska filia Dresdner Bank. Obsługiwała rynki w Argentynie, Brazylii, Chile i Meksyku.

24 września SS Minden trafił na krążowniki HMS Calypso i HMS Dundelin. Kapitan nie czekając na abordaż i przejęcie ładunku, zdecydował o zatopieniu frachtowca. Jego załogę podjął później HMS Dundelin i odstawił do bazy marynarki wojennej Scapa Flow na Orkadach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(106)
Nick
3 lata temu
Akurat będzie na odszkodowanie dla Polski
Krępak
3 lata temu
rozumiem, że pójdzie na odszkodowanie dla Polski? nowa władza załatwi?
gość
3 lata temu
Jedyny naród na świecie już przestępuje z nogi na nogę, przecież całe złoto świata należy się im, a taki geszeft nie zdarza się często:-)))
Meyer
3 lata temu
Jaki skarb Hitlera? Co to jest, u licha, ten "skarb Hitlera"? Statek wiozl depozyt w zlocie z jednej z filli Deutche Bank w Ameryce Poludniowej do Niemiec, byl wrzesien 1939, jaki skarb Hitlera? Janie Muller, nie kompromituj sie czlowieku.
maniek
3 lata temu
nie zlota nazistow, ale zlota ktore NIEMCY ukradli
Najnowsze komentarze (106)
Hawana Club
3 lata temu
Royal Navy nie miała w służbie w 1939r. krążownika o nazwie DUNDELIN. WP zamiast sprawdzić takie rzeczy puszcza je i się kompromituje. Dla mnie jako znawcy historii na morzu II wś to fatalne przygotowanie warsztatu.
Arta von OBER...
3 lata temu
Juz bys CIE chcieli zloto,co?? NIECH polska ODDA PIERW NIEMIECKIE ZIEMIE. OBECNIE OPOLSKIE, ŚLĄSKIE I DOLNOŚLĄSKIE. MY, MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA CHCEMY JE Z POWROTEM
złodzieje
3 lata temu
czyli potomkowie hitlerowców przejmą sobie teraz te pieniądze zrabowane ludziom w krajach okupowanych w tym zapewne z Polski. Super....
Zyd
3 lata temu
To moje!
Bready
3 lata temu
Nic jeszcze nie odkryli ,to tylko przypuszczenia. Takie same jak "Zloty pociag" z pod Walbrzycha.
Sprawieldiwie
3 lata temu
To Zloto wielu narodow i ludzi nie maja prawa do takiego znleziska pochodzi z gwaltu wojny i grabzieży jest to skradzione dobre i powinno isc na odszkodowania dla tych krajow ktorym do dzis 3 rzesza nie wyplacila nic min. dla nas
polak mały
3 lata temu
Ciekawe czy już się żydzi po to upomnieli
Mikojan
3 lata temu
Prawo morskie mówi, że skarb należy do tego kto go wyłowił. Kicha!
Hanys KLaps
3 lata temu
A ci "naziści" płynęli do Nazilandii? Niemcy, kurczę. PO prostu Niemcy.
takaprawda
3 lata temu
Dawno już znaleźli, teraz tylko chcą wyprać te brudne pieniądze. Najlepsze jest to że to złoto z dużym prawdopodobieństwem zostało skradzione Polakom...
nierzyt
3 lata temu
Pewnie Izrael to zagarnie.
tor
3 lata temu
Złoto Nazistów??!! ciekawe komu ukradli?
gostek
3 lata temu
Właścicielem powinni być spadkobiercy III Rzeszy.
Hans
3 lata temu
Może sam Hitler ze skrzyni wyskoczy?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić