Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Tragedia w Las Vegas. Atak już wcześniej zapowiedziało ISIS

28

Strzelanina w Las Vegas, gdzie zginęło co najmniej 50 osób, może mieć związek z 40-minutowym filmem propagandowym ISIS.

Tragedia w Las Vegas. Atak już wcześniej zapowiedziało ISIS
(ISIS)

Terroryści zachęcali na nagraniu do ataku samotnego wilka. Celem miały być obiekty w USA, ale także w Europie i Rosji. Na filmie pojawił się m.in. Vegas Strip (gdzie teraz doszło do strzelaniny)
oraz charakterystyczne budynki Las Vegas - Caesar's Palace czy Hotel Bellagio. Oprócz nich widać też było Times Square w Nowym Jorku oraz prezentację broni terrorystów - podaje "Daily Mail".

Film trafił do sieci w maju tego roku. Pojawił się w chmurze Telegraph umożliwiającej przesyłanie wiadomości. Zdaniem śledczych, którzy zajęli się analizą nagrania, film powstał jeszcze w 2015 roku - przypomina reviewjournal.com. Mimo to policja Las Vegas była od maja w stanie najwyższej gotowości. Podobne nagranie trafiło też do sieci w 2016 roku.

Zobacz także: Urywki z nagrania terrorystów możecie zobaczyć poniżej:

Według pierwszych informacji strzelec był osobą lokalną. W tej chwili nie ma informacji, żeby w chwili ataku ktokolwiek mu pomagał - podała policja Las Vegas na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Poszukiwana jest natomiast partnerka mężczyzny. Na konferencji policji nie pojawiła się wzmianka o terroryzmie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W ataku podczas koncertu zginęło co najmniej 50 osób. 200 zostało rannych, z czego kilkanaście jest w stanie krytycznym. Kule leciały w kierunku uczestników festiwalu Route 91 Harvest Festival z okna na 32 piętrze hotelu Mandalay Bay. Kiedy funkcjonariusze wpadli do pokoju, strzelec już nie żył. Według niektórych świadków strzały padały z kilku miejsc. Tej wersji nie potwierdza jednak policja.

Ludzie najpierw myśleli, że odgłosy strzałów to po prostu fajerwerki. W kilka sekund później zauważyli, że to tak naprawdę pociski lecące w ich stronę. W tłumie wybuchła panika. Ludzie szukali schronienia i kładli się na ziemię. Strzelec skierował w stronę tłumu kilka serii z karabinu maszynowego.

Zobacz także: Zobacz też: Rosjanie zabili lidera ISIS?

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić