Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Trójka nastolatków oskarżona o zabójstwo policjanta

69
Podziel się

Trójka nastolatków została oskarżona o zabójstwo policjanta. Mieli wjechać w niego samochodem, a później ciągnąć ciało za autem. Wszystko dlatego, że chcieli mieć quad.

Trójka nastolatków oskarżona o zabójstwo policjanta
(Facebook.com, Thames Valley Police)
bETqtrLp

Funkcjonariusz policji, 28-letni Andrew Harper, został zamordowany podczas interwencji w sprawie włamania. Doniesienie o przestępstwie napłynęło z wioski w Berkshire w Anglii. Andrew tam pojechał, ale już nie wrócił. Gdy dotarł na miejsce, uderzył w niego samochód. Następnie sprawca ciągnął ciało policjanta po drodze.

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo w tej sprawie wytypowali podejrzanych. Jest to trzech młodych chłopaków: 18-latek i dwóch 17-latków. Dodatkowo oskarża się także 21-letniego mężczyznę. Jednak wciąż nie jest jasne, czy faktycznie brał udział w wydarzeniu, czy tylko pomógł je zaplanować.

Zobacz także: Zobacz także: Ludzkie szczątki wypadły z klifu. Eksperci ujawnili, co zdradziły kości
bETqtrLr

Sekcja zwłok wykazała wiele obrażeń na ciele Andrew. Niektóre powstały także pośmiertnie, co pokazuje, że sprawcy długo znęcali się nad zwłokami policjanta. Powodem zabójstwa miała być chęć kradzieży quada. Wszystko wskazuje na to, że nastolatkowie zaplanowali morderstwo funkcjonariusza aby ten nie przeszkodził im w pozyskaniu wymarzonego pojazdu.

Całą grupę aresztowano zaraz po tym wydarzeniu, ale szybko zostali wypuszczeni. Niedawno zadecydowano o ponownym zatrzymaniu nastolatków i wszczęciu postępowania. , że "nowe dowody ujrzały światło dziennie" i mają pewność, że zbrodni dokonała trójka nastolatków.

Chciałbym przypomnieć wszystkim, którzy się niepokoją, że postępowanie karne przeciwko tym czterem oskarżonym wciąż trwa i że mają oni prawo do rzetelnego procesu. Niezwykle ważne jest, aby nie komentować ani nie udostępniać informacji online, które mogłyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić tej sprawie – zaapelował szef prokuratury Jaswant Narwal.

bETqtrLx

Jak donosi The Sun wszyscy oskarżeni przebywają teraz w areszcie. Czekają tam na rozprawę, która ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Andrew Harper był parę tygodni po ślubie. Zmarł tuż przed wyjazdem w podróż poślubną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETqtrLS
KOMENTARZE
(69)
Ada
2 lata temu
Owszem, brakuje. Poprzednie rządy w tym Camerona i May obcinały pieniądze dla samorządów przeznaczone na bezpiecznstwo, a samorządy zamykały posterunki i starały sie wypchnąć doświadczonych funkcjonariuszy na emerytury. Jednocześnie dużo zadań przekazywano tzw Police Community Support Oficers którzy mało mogą i jeszcze mniej potrafią. Dopiero teraz rząd chce zatrudnić 20 000 nowych funkcjonariuszy, tylko nie wiem od kogo ci nowi będą sie uczyć. Spotkać sierżanta w patrolowce to cud. Sami constables, połowa z nich to dziewczyny.
szok!
2 lata temu
bezduszne istoty. Jak można być tak okrutnym i zabić z takiego powodu....
kara
2 lata temu
Na szczęście po Brexicie na Wyspach nie będzie problemu z wykonywaniem kary śmierci..... czyli już za miesiąc Anglicy będą SAMI decydować o swoich prawach!
bETqtrLT
T
2 lata temu
Szkoda chłopa
Sheriff
2 lata temu
Szkoda chłopa. Gdyby taka sytuacja zaistniała by w USA, to już sprawcy byli by gośćmi koronera.
Mario
2 lata temu
Cóż.. lekcja z tego taka, że nawet do zwykłej kradzieży to muszą mieć broń i partnera.
keler
2 lata temu
bandyterka małolacka ma większe prawo i poważanie co sie ku...dzieje ?
goth23
2 lata temu
"Róbta co chceta". Media tylko nakręcają takie zachowanie. Nie uczy się dzieciaków, że jak coś się chce, to trzeba zapracować. No, ale czego wymagać, skoro dzięki wstawianiu głupich fotek na portalach społecznościowych zarabia się więcej, niż będąc wykształconym i normalnie pracując. PRACUJĄC, a nie udając, że się coś robi i że jest się pseudo celebrytą.
Poso
2 lata temu
Czym się różni zamordowany policjant od krowy? Krowę można doić tylk przez 4 lata. Wielkie mi halo bo policjant zginął.... A ile zwyczajnych szarych ludzi gnie i nikt nawet o nich nie wspomji
Zagłoba
2 lata temu
Mowa krótka powinni z nimi postapić tak samo=co do joty=???
nick
2 lata temu
to cyganskie smiecie z Newbery czy z Reading?
:(
2 lata temu
kara śmierci!!!! oko za oko........
Matołek
2 lata temu
Wielka Brytania to jednak prymitywne państwo. W Polsce takich od razu linczuje się publicznie bez procesu, bo wina jest oczywista. Jeżeli oskarżony nie pasuje do jakiegoś policyjnego lub prokuratorskiego schematu, to zawsze można w odpowiedni sposób przygotować dowody i akt oskarżenia, by pasowały. A że sędziowie jak i prokuratorzy z nadania Dobrej Zmiany, to pierwszy przyklepie, co drugi wymącił. Dzięki temu w Polsce sprawiedliwość tryumfuje a Polska jest liderem Europy! Na zachodzie Europy jest dziki zachód. Zachód musi się jeszcze dużo nauczyć od Polski.
bETqtrLL
ff
2 lata temu
A popatrzcie jak broni ich prokurator. Rodowity Anglik, sądząc po imieniu:). Jeszcze ich wypuszczą i odszkodowanie wypłacą. Anglii już nie ma. Są tchórze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić