Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Trzecia debata Trump - Clinton. Republikanin szokuje

1

Wybory prezydenckie w USA już za trzy tygodnie. Trzecia debata między Donaldem Trumpem a Hillary Clinton już za nami. Kandydaci Partii Republikańskiej oraz Partii Demokratycznej mieli ostatnią szansę na przekonanie wielomilionowej publiczności do siebie. Wczoraj o trzeciej w nocy czasu polskiego w Las Vegas stanęli naprzeciw siebie. Republikanin zaskoczył wszystkim sugestią, że wybory mogą zostać sfałszowane.

Trzecia debata Trump - Clinton. Republikanin szokuje
(PAP/EPA, CESARE ABBATE)

Trump kontrowersyjny, Clinton wyważona. Debata przebiegła w podobnym stylu, do jakiego przyzwyczaiły nas jej dwie pierwsze odsłony. Kandydaci często skupiali się na sobie zamiast na istocie problemu. Według wielu, Trump pogrzebał w ostatniej szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Transmisja live debaty Trump - Clinton w telewizji. Emitowana była przez największe stacje telewizyjne świata m.in. CNN. Z kanałów dostępnych w Polsce, debatę można było obejrzeć w TVN24 BiS, a także dostępnych na platformie UPC, BBC World News oraz Bloomberg.

Clinton według sondaży wysunęła się ostatnio na prowadzenie. Reuters opublikował w poniedziałek badania, z których wynika, że kandydatka Demokratów może liczyć na 7-punktową przewagę w stosunku do kandydata Partii Republikańskiej. Hillary Clinton prowadziła przed debatą nie tylko w stanach, które zwykły głosować na Demokratów, ale również w tzw. „wahających się”, jak Floryda, Wirginia czy Karolina Północna.

Ostatnia szansa Trumpa. Komentatorzy życia politycznego w USA zgodnie twierdzą, że republikanin miał ostatnią możliwość przekonania Amerykanów do głosowania na siebie. Panuje opinia, że w pierwszych dwóch debatach nieznacznie lepiej zaprezentowała się demokratka. Kandydaci chwytali się przed debatą wszystkich możliwych środków, by zdyskredytować przeciwnika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić