Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Twórca SpongeBoba nieuleczalnie chory. Diagnoza to ALS

3
Podziel się:

Stephen Hillenburg postanowił sam poinformować o diagnozie postawionej przez lekarzy. 55-letni animator wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Twórca SpongeBoba nieuleczalnie chory. Diagnoza to ALS
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Każdy, kto mnie zna wie, że będę dalej pracować nad "SpongeBobem Kanciastoportym" i innymi moimi pasjami tak długo, jak tylko pozwoli mi na to mój stan - napisał twórca kultowej już serii o przygodach Pana Gąbki w miejscowości Bikini Dolne.

Podziękował wszystkim za udzielone wsparcie. Zrobił to w imieniu swoim i swojej rodziny. Jednocześnie Steve Hillenburg wyraził nadzieję, że jego prywatność zostanie uszanowana.

Stacja Nickeldeon zastosowała się do tej prośby. To właśnie na jej antenie zadebiutował SpongeBob - przypomina serwis new-magazine.co.uk. Animowany serial jest emitowany tam do tej pory.

Steve Hillenburg jest genialnym twórcą, który przynosi radość milionom fanów. Nasze myśli są z nim i jego rodziną w tym trudnym czasie. Szanujemy prośbę o zachowanie prywatności, dlatego nie będzie dalszych komentarzy z naszej strony - napisało kierownictwo telewizji.

Artysta jest we wczesnym stadium choroby. Jest ona jednak nieuleczalna i prowadzi do śmierci. ALS (stwardnienie zanikowe boczne) atakuje komórki nerwowe rdzenia kręgowego i mózgu. Jest nazywana również chorobą Lou Gehriga. Od 50 lat zmaga się z nią uznawany za największego żyjącego geniusza profesor Stephen Hawking.

Serial o SpongeBobie wystartował w 1999 roku. Stał się najlepiej oglądanym w historii Nickeldeonu. Nie jest tajemnicą, że przygody bohatera i jego przyjaciół - Patryka Rozgwiazdy czy Skalmara Obłegonosa - śledzą nie tylko dzieci. Równie dobrze bawią się dorośli. Powstały też dwa kinowe filmy ze SpongeBobem.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Franz
6 lat temu
Oj jakie wszystko obecnie "kultowe"
Jack40
6 lat temu
nie znam sponge boba i nie znam tego goscia ze zdjęcia pierwszy raz słysze zresztą zapytam znajomych i tez chyba większość nie będzie go znać Zresztą ze sławą to jest tak u nas w zakładzie był gość działacz ,związki zawodowe itp znana postać u nas w zakładzie ale wylew czy udar i umarł przed 60 tka mineło z 8 lat i teraz jak pytam ludzi czy znali takiego a takiego i mówie działacz związków zawodowych i podaje imie i nazwisko i co mnie zaskakuje nikt go nie pamięta a w zasadzie większość go nie pamięta tylko nieliczni Tadek chyba w grobie się przewraca nie przypuszczał by ze tak szybko przeminie jego niby sława i tak w świecie też jest niby jakaś gwiazda nie mówie o Einszteinie i tego kalibru sław ale te wszystkie mniejszego kalibru idą szybko w zapomnienie nawet w Rosji pytano młodych kto to Lenin zgadnijcie co odpowiadali he he a głupoty cos tam wiedzieli ze to sławna postać jedni ze pewnie poeta inni naukowiec
tyle
6 lat temu
Można mieć wszystko ale gdy dopada choroba wszystko nagle traci na wartości i liczy się tylko życie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić