aktualizacja 

Tymczasem w Rosji. Niedźwiedzi zaprzęg na zamarzniętym jeziorze

15

Mieszkańcy rosyjskiego Peresławia, mogli ostatnio natknąć się na niecodzienny widok. Na zamarzniętym stawie w okolicach miasta, pewien mężczyzna jeździł na łyżwach, ciągnięty przez... niedźwiedzia.

Tymczasem w Rosji. Niedźwiedzi zaprzęg na zamarzniętym jeziorze
(Youtube.com)

Nagranie niedźwiedziego zaprzęgu wrzucono na serwis Youtube, gdzie szybko zdobyło popularność w rosyjskim internecie. Trafiło też do programów telewizyjnych. Widzimy na nim łyżwiarskie popisy mężczyzny ciągniętego przez młodego niedźwiedzia brunatnego.

Bohaterem nagrania jest młody, zaledwie 2-letni niedźwiadek imieniem Wasilij. Razem ze swymi właścicielami mieszka w niewielkim mieście Peresław 140 km od Moskwy. Jego właścicielka Wija Lisycyna, opowiadała lokalnej telewizji, że Wasia jest wegetarianinem, któremu zamiast mięsa wystarczy dziennie wiadro mleka oraz solidna porcja warzyw.

Miś bardzo lubi towarzystwo ludzi. Zdaniem Lisycyny, która zabrała go z hodowli, jest on z jej rodziną dużo szczęśliwszy niż, gdyby miał trafić do cyrku czy zoo. Właściciele zwierzęcia zajmują się na co dzień badaniem warunków, w jakich trzymane są zwierzęta w niewoli.

Zobacz także: Człowiek kontra dwa niedźwiedzie

Niedźwiedź jest symbolem Rosji. Niektórzy mieszkańcy kraju traktują te zwierzęta jako domowe. W internecie można znaleźć mnóstwo nagrań z udomowionymi misiami wykonującymi różne sztuczki, a nawet świętującymi na ulicach otwarcie mistrzostw świata. Łyżwiarskie popisy to jednak nawet w tym kraju nowość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić