Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Uczciwość się opłaca. Znany aktor hojnie wynagrodził znalazcę portfela

42
Podziel się

Amerykański nastolatek zachował się wyjątkowo szlachetnie. I spotkała go za to wyjątkowa nagroda.

Chris Hemsworth, Ellen Degeneres
Chris Hemsworth, Ellen Degeneres (Instagram.com)
bFdPrQFx

Chris Hemsworth nie mógł uwierzyć w swoje szczęście. Odtwórca roli Thora nie sądził, że kiedykolwiek odzyska portfel, który w roztargnieniu zostawił na stole w restauracji w Los Angeles. Trafił jednak na uczciwego znalazcę, który szybko zwrócił zgubę. Poprosił jedynie, by aktor pomógł mu załatwić wstęp na widownię telewizyjnego show Ellen DeDeneres dla swojej mamy. Dostał jednak znacznie więcej.

17-letni Tristin Budzyn-Baker został zaproszony do programu Ellen wraz z Hemsworthem. Młody Amerykanin wspomina, że gdy portfel trafił w jego ręce, krzyknął do matki "znaleźliśmy portfel Thora!". Z kolei australijski aktor, po tym, jak zorientował się, że zawartość portfela pozostała nietknięta, postanowił wręczyć nastolatkowi całą gotówkę, którą wcześniej uznał za zagubioną. Była to kwota 10 tysięcy dolarów - donosi portal Mashable.

bFdPrQFz

Również Ellen DeGeneres postanowiła wynagrodzić 17-latka. Gospodyni show wręczyła Tristinowi kolejne 10 tysięcy dolarów.

Jesteś niezwykłym młodym człowiekiem, dziękuję ci za bycie tak uczciwą osobą - powiedziała nastolatkowi Ellen.

bFdPrQGa
KOMENTARZE
(42)
rozalka
6 lat temu
Wspaniale !!! U nas gdyby ktoś oddał komuś nietknięte - usłyszałby,że było więcej pieniędzy i miałby sprawę !
deltime
6 lat temu
ma szczescie, ze nie trafil na czarnego
deltime
6 lat temu
ma szczescie, ze nie trafil na czarnego
bFdPrQGb
sad
6 lat temu
Widziałem jak ktoś w roztargnieniu zostawia portfel na szafce a innego razu na stoliku, po chwili złapałem ów portfel i od razu oddałem właścicielowi. Raz w Niemczech a raz w Polsce. Z Niemcem za bardzo się nie dogadałem, ale i tak podziękował, a polak, po prostu podziękował. Może nie dostałem 20 tysięcy, lub nawet centa/grosza, ale przynajmniej miałem czyste sumienie. Po po prostu, sam bym chciał aby ktoś oddał mój portfel jak go znajdzie lub zobaczy, że gdzieś go zostawiam i idę w swoją stronę oraz nie chcę aby ludzie myśleli o polakach jak o złodziejach i oszustach. Było by miło gdyby więcej ludzi było uczciwych jak ten chłopak.
123
6 lat temu
10 tysi w portfelu nosi? No ładnie, a ja się cieszę jak 2 zeta zapomniane w kieszeni znajde :(
Baśka
6 lat temu
19 marca w Operze w Białymstoku oddałam torebkę- kopertę kobiecie, która podniosła się z kanapy w holu i wraz z koleżanką (znajomą, siostrą...) poszła w tłum ludzi, zostawiając torebkę. Zapamiętałam jej strój i zaczęłam gonić. Był to dla mnie bardzo trudny moment, bo chwilę przedtem złapał mnie częstoskurcz nadkomorowy (borykam się z nim od wielu lat) i moi znajomi "zgłupieli"- chcieli mi pomóc, a ja gdzieś pędzę. Zobaczyłam najpierw wielkie oczy koleżanki, potem właścicielki zguby, usłyszałam piękne: "Dziękuję", a potem przejęli mnie już koledzy i koleżanki, którzy "pognali" za mną. Ja myślę, że to jest kwestia wychowania. Nie potrafiłabym przywłaszczyć sobie cudzej rzeczy. Szczególnie wtedy, gdy można znaleźć właściciela.
gosc
6 lat temu
w PL nie dosyc ze by nic nie dostal to pewnie musialby sie tlumaczyc z bycia niewinnym czy na pewno nie zwedzil 1 gr ...
Nie warto byc...
6 lat temu
Kiedys w galerii handlowej znalazlem kluczyki od jeepa,oddalem ochronie faceta spotkalem pozniej i pytalem czy dostal kluczyki,nawet nie zapytal czy to ja znalazlem,a ubrany byl w ciuchy Bossa,dlatego nastepnym razem kopne do kanalu.Nie chodzi o nic,bo co ki z jego pieniedzy na flaszke,ale zeby dziekuje nie powiedziec.Sadze ze byl z innego miasta ,mialby klopot spory jakby nie mial kluczykow zapasowych.Nie warto byc dobrym.
Van Sutener
6 lat temu
10000 gotówką to z narkotyków albo z innego przestępstwa.
Żiutek PISowi...
6 lat temu
Gdybym ja znalazł taki portfel, przepiłbym jego zawartość z kumplami.
c
6 lat temu
Mógł całą kwote mieć ulokowaną na karcie bankomatowej, to mogło się zmieścić.
aa
6 lat temu
do cholery zróbcie coś z pocztą!!!!!!!!!!!!!!!!!! CAŁY CZAS BŁĄD W ZAPISIE DRAFTU
odyn
6 lat temu
Chciałbym mieć tyle kasiorki, żeby chodzić sobie z portfelem z 10tys. dolców. Wówczas nie musiałbym być nawet Thorem.
bFdPrQFT
jan
6 lat temu
chetniej bym poczytal ile to milardow zostalo pochowanych w panamie oraz ubs.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić