REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla10.07.18 (14:59)

Udawał Polaka, nawet o tym nie wiedząc. Syryjczyk zatrzymany

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca legitymującego się sfałszowanym polskim dowodem osobistym. Syryjczyk był przekonany, że kupił hiszpański dokument.
Fotolia

Miał polski dowód, ale nie zna języka. Zatrzymany cudzoziemiec nie mówi po polsku, a porozumienie się z nim w języku angielskim także przychodziło funkcjonariuszom z trudem.

Myślał, że ma hiszpański dowód. W trakcie przesłuchania cudzoziemiec przyznał, że jest obywatelem Syrii i chciał dostać się do Niemiec. Dokument miał kupić w Atenach za 4 tys. euro, ale był przekonany, że to hiszpański dowód osobisty.

REKLAMA

Fałszywka była wyjątkowo nieudolnie zrobiona. Osoba, która spreparowała dowód nie znała języka polskiego - na dokumencie widniały liczne błędy, m. in. brak polskich znaków i występowanie liter z innych języków.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dobrowolnie podda się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2 lata. Oczywiście odebrano mu podrobiony dowód, a komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa - Modlin wszczął z urzędu postępowanie deportacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Jedzie jezdnią, patrzy na światła dla pieszych. "Popis" rowerzystki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij