Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Udawał Polaka, nawet o tym nie wiedząc. Syryjczyk zatrzymany

151
Podziel się

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali cudzoziemca legitymującego się sfałszowanym polskim dowodem osobistym. Syryjczyk był przekonany, że kupił hiszpański dokument.

Udawał Polaka, nawet o tym nie wiedząc. Syryjczyk zatrzymany
(Fotolia)
bCPHsIXp

Miał polski dowód, ale nie zna języka. Zatrzymany cudzoziemiec nie mówi po polsku, a porozumienie się z nim w języku angielskim także przychodziło funkcjonariuszom z trudem.

Myślał, że ma hiszpański dowód. W trakcie przesłuchania cudzoziemiec przyznał, że jest obywatelem Syrii i chciał dostać się do Niemiec. Dokument miał kupić w Atenach za 4 tys. euro, ale był przekonany, że to hiszpański dowód osobisty.

Fałszywka była wyjątkowo nieudolnie zrobiona. Osoba, która spreparowała dowód nie znała języka polskiego - na dokumencie widniały liczne błędy, m. in. brak polskich znaków i występowanie liter z innych języków.

bCPHsIXr

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Dobrowolnie podda się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na 2 lata. Oczywiście odebrano mu podrobiony dowód, a komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa - Modlin wszczął z urzędu postępowanie deportacyjne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Jedzie jezdnią, patrzy na światła dla pieszych. "Popis" rowerzystki

bCPHsIXS
KOMENTARZE
(151)
asd
2 lata temu
Taki biedny a 4k euro na dowód miał...
Danka
2 lata temu
Syryjczyk to tez powinno sie sprawdzic, tak kazdy moze powiedzic.
BOLO
2 lata temu
ubogacenie kulturowe
bCPHsIXT
dom
2 lata temu
4 tys euro spora sumka
Bolo leser
2 lata temu
Cytat: "porozumienie się z nim w języku angielskim także przychodziło funkcjonariuszom z trudem". Ale nie napisali czy to on był słaby z tego angielskiego czy funkcjonariusze...
Najnowsze komentarze (151)
POrażka
2 lata temu
No i co że dostał w zawieszeniu, wyjedzie do innego kraju w ue robić przekręty, najbardziej korzystają na shengen bandyci. Ja na wczasy raz do roku mogę pokazać paszport na granicy..
Dziadek
2 lata temu
A pewnie że szkoda człowieka że ma inny kolor skóry i innego rodzaju wyzwania Religi , pracowałem i wiem jacy są naprawdę ludzie z Syrii bardzo spokojni ludzie tylko inna kultura od naszej polskiej .
Dziadek
2 lata temu
Szkoda faceta który został zrobiony w balona kupić fałszwy dowód Polski za tyle kasy , to emigran z Syrii uciekinier zabrała wszystko co miał by się przedostać do Europy pech chciał że wtrafił do Polski rząd nozioli rządź PiSU deportują spwrotem biedaka do piekła rodem do Syrii stanie wojny ta ludzie giną setki tysięcy zabitych cywil kobiety i małe dzieci są mordowane, jeżeli stwierdzili już tożsamości narodowom powinna być przyznana pomoc człowiekowi który szuka schronienia Polsce brakuje rąk do pracy a Syriczycy to nie wałkonie i wykończenie mają i dobrze pracują na utrzymanie , prawdziwy mężczyzna z Syrii dba o rodzinę a szczególnie dzieci , jak chodzi o emigrantów z tego kraju bo reszta to emigracjia zarobkowa z Afryki Senegal itd a Polacy boją się opcej kultury a szczególnie tej muzułmańskiej religi zwykała fobia napedzana przez rząd PiSu postkomunistów jak psełdo katolików wyznaniowych nie czytają pisma świętego tacy katolicy zasłoniają się wiarą a diabeł tkwi pod skórą do bliźniego
Barbarra z Od...
2 lata temu
,, odebrano mu podrobiony dowód ,, jak to ! dlaczegooo ?!
Mao
2 lata temu
Rozstrzelac na miejscu agenta ISIS
angela
2 lata temu
hercliś wilkomen
Gdański
2 lata temu
Może jedynie prawdą jest to, że nie mówi ani pisze biegle po polsku. Poza tym nie ma powodu aby mu wierzyć, że kupił tą fałszywkę. Przypuszczam, że sam ją zrobił. Jakby miał takie przesłuchanie jak Igor Stachowiak to pewnie przyznałby się do terroryzmu i wydałby całą grupę a może nawet kilka.
Polka
2 lata temu
ja sie pytam co z nim zrobicie, bo nie chcę tego człowieka w Polsce
bCPHsIXL
Dora
2 lata temu
MENTALNY KOSZMAR
nie otwieraj ...
2 lata temu
biedny syryjski imigrant zapłacił za fałszywy dowód równowartość rocznych zarobków większości polaków... rodacy, nie daje Wam to do myślenia?
Klocu
2 lata temu
Szkoda chłopa.
Wasilij
2 lata temu
to przepłacił, bo w internecie, dowody chodzą po 350zł
xvmn yyn <kln...
2 lata temu
odpad ludzki smiec
nick
2 lata temu
Dobrze wiedziec ze za poslugiwanie sie falszywymi dokumentami nic niegrozi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić