REKLAMA
Odświeżone 5 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak01.12.18 (23:16)

"Upadła Madonna z wielkim cycem" sprzedana

Obraz fikcyjnego holenderskiego malarza van Klompa, który zyskał sławę dzięki pamiętnemu serialowi „'Allo 'Allo” trafił na aukcję. Bezcenne (zdaniem bohaterów sitcomu) dzieło zostało sprzedane za 15 tys. funtów.
East Bristol Auctions

Upadła Madonna wraca do domu. Jak podało BBC nowym właścicielem obrazu stał się nabywca z Francji. Akt trafi do Nouvion, gdzie kręcony był serial.

Wartość obrazu znacznie wzrosła. „Upadła Madonna z wielkim cycem” po raz pierwszy trafiła na aukcję w 2007 roku. Wtedy osiągnęła cenę 4 tys. funtów. Opisuje się ją jako „rzadki i ważny fragment historii brytyjskim sitcomów”.

REKLAMA
East Bristol Auctions

Malowidło było przewodnim żartem całego serialu. Pojawiało się w każdym odcinku. Większość czasu spędziło ukryte w kiełbasie. Kolejno przechwytywali je bohaterowie hitu BBC. Każdy z nich planował zapewnić sobie za jego pomocą dostatnią przyszłość po wojnie.

"Dzieło" przedstawia rozebraną do połowy młodą kobietę. Była ona częściowo okryta czerwoną narzutą, na tle ciemnej zasłony.

bbc

Upadłych Madonn było kilka. By obraz przetrwał wszystkie sezony serialu, wykonano kilka kopii. Przedmiot aukcji był oryginałem, który po zakończeniu zdjęć trafił do scenarzysty, Shauna Moore’a. To on sprzedał go 11 lat temu, by zysk przeznaczyć na cele charytatywne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Telewizja WP: Seriale, które wciskają w fotel

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij